Dubaj. Rekin pojawił się w pobliżu plaży. Okrążał pływających ludzi

Świat
Dubaj. Rekin pojawił się w pobliżu plaży. Okrążał pływających ludzi
Google Maps/TikTok/Adish.go
W pobliżu plaży pływał rekin

Sfilmowano rekina, który pływał blisko brzegu plaży Kite Beach w Dubaju. Zwierzę wpłynęło na płytkie wody i odcięło ludziom drogę ucieczki - przekazały media. Na nagraniu widać, jak ratownik nawołuje ludzi, którzy pozostali w morzu, aby niezwłocznie wyszli na plażę.

Jak zauważył portal Mirror, zachowanie osób, które pozostały w wodzie było wzorowe.

 

Kobieta była opanowana przez cały czas. Poczekała, aż rekin nieco się oddali, a następnie powoli dopłynęła do brzegu. Jej strach zdradzało tylko to, że co chwila oglądała się za siebie, aby upewnić się, czy rekin za nią nie podąża.

 

Podobnie zachował się kolejny pływak. Mężczyzna nie stracił zimnej krwi. Był w stanie spokojnie dopłynąć do plaży i wyjść z wody.

 

"W wodzie jeszcze byli ludzie" - napisano w opisie do wideo w mediach społecznościowych. Na TikTok-u nagranie zostało odtworzone parę milionów razy.

 

 

Wśród komentarzy pojawiło się dużo pochwał za opanowanie pływaków. "Uratowali się, bo nie panikowali" - zauważyło kilka osób. Inni zwrócili uwagę na szczęście jakie mieli turyści.

"Paniczna ucieczka i chlapanie przypomina to, co robi ofiara rekina"

Pozostałych użytkowników TikToka zaskoczyło to, jak spokojna była atmosfera na plaży, biorąc pod uwagę, że w wodzie był rekin

 

"Mimo że nie stało się nic złego, myślę, że reakcja zarówno pływaków, jak i obserwatorów nie oddała grozy sytuacji" - skomentował inny użytkownik mediów społecznościowych.

 

Turysta, który sfilmował zajście, powiedział, że wrócił później na tę plażę, ale nie zauważył żadnych rekinów. - Czekałem i czekałem na choćby jednego drapieżnika, ale już ich nie było - wyjaśnił.

 

ZOBACZ: Nowy Jork. Ataki rekinów u wybrzeży Long Island. Władze apelują o ostrożność

 

Biolog morski Kayleigh Grant wyjaśniła w mediach społecznościowych, jak ludzie powinni się zachować w konfrontacji z rekinem.

 

- Paniczna ucieczka i chlapanie imituje to, co robi ofiara. Kiedy mamy do czynienia z drapieżnikami, takimi jak rekiny, powinniśmy również zachowywać się jak drapieżniki - powiedziała.

 

- Należy zatem odwrócić się i stanąć twarzą w twarz ze zwierzęciem i utrzymać kontakt wzrokowy - zaznaczyła.

mbl/ Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie