Białoruś. Transport broni z Rosji. Systemy Tor-M2 mają trafić pod Baranowicze

Świat
Białoruś. Transport broni z Rosji. Systemy Tor-M2 mają trafić pod Baranowicze
Vitaly V. Kuzmin/wikipedia.commons
Rosjanie przerzucają na Białoruś systemy Tor-M2

Na Białoruś trafił transport broni z Rosji. Docelowo ma zostać przerzucony pod Baranowicze w obwodzie brzeskim graniczącym z Polską. Według niezależnego portalu Zerkalo.io trafi tam 15 systemów przeciwlotniczych Tor-M2 SAM.

Telegramowy kanał Belzhd_live skupiający się na tematyce kolejowej poinformował, że w 25 listopada wyruszył transport kolejowy z Jejska w Kraju Krasnodarskim na południu Rosji, a w poniedziałek pojawił się w Orszy w obwodzie witebskim na wschodzie Białorusi. 

 

Punktem docelowym przerzutu systemów ma być stacja kolejowa Lesnaja na południowy zachód od Baranowicz. W transporcie znajdowały się też zestawy inżynieryjne. 

 

 

Belzhd_live informuje, że planowane są kolejne przerzuty Tor-M2 na Białoruś. Już we wrześniu kolejarze mieli informować, że trwają przygotowania do przyjęć dużych transportów z Rosji.

 

 

Rozmówcy Zerkalo.io przypomnieli, że podobne aktywności odnotowywano przed manewrami Zapad-2021 oraz przed rosyjskim uderzeniem na Ukrainę w lutym tego roku. 

 

 

W ostatnich dniach pojawiły się informacje, że Mińsk przekazał Moskwie część swoich czołgów. Ma chodzić o najstarsze egzemplarze, które według spekulacji ekspertów wzmocnią siły rosyjskie. 

ap / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie