Niebezpieczna podróż nielegalnych migrantów. Spędzili wiele dni na płetwie tankowca

Świat
Niebezpieczna podróż nielegalnych migrantów. Spędzili wiele dni na płetwie tankowca
unsplash/Twitter
Migranci otrzymali pomoc lekarską z powodu odwodnienia i hipotermii

Trzej nielegalni migranci zostali uratowani przez hiszpańską straż przybrzeżną w Las Palmas. Przez 11 dni płynęli z Nigerii na Wyspy Kanaryjskie, siedząc na płetwie sterowej tankowca.

Na zdjęciu udostępnionym przez hiszpańską straż przybrzeżną widać trzy osoby na płetwie sterowej statku Alithini II płynącego pod maltańską banderą. Z informacji portali Vesselfinder.com oraz Marinetraffic.com, które monitorują ruch statków, tankowiec wyruszył 17 listopada do Las Palmas z Lagos, dawnej stolicy Nigerii nad Zatoką Gwinejską.

 

ZOBACZ: USA. Migranci zginęli w rozgrzanej ciężarówce. Kierowca udawał ofiarę

 

Migranci otrzymali pomoc lekarską z powodu odwodnienia i hipotermii - poinformowała agencja informacyjna EFE, powołując się na informacje przekazane przez straż przybrzeżną Salvamento Marítimo. Według hiszpańskiej gazety "El Pais" mężczyźni podróżowali mając lustro wody zaledwie pół metra pod sobą. 

 

 

"To nie pierwszy i nie ostatni raz. Pasażerowie na gapę nie zawsze mają takie szczęście" - skomentował Txema Santana, dziennikarz i doradca ds. migracji w regionalnym rządzie Wysp Kanaryjskich.

Coraz więcej migrantów chce dostać się na Wyspy Kanaryjskie

Z danych hiszpańskiego rządu wynika, że liczba przypadków migracji przez morze na archipelag wzrosła o 51 proc. w pierwszych pięciu miesiącach bieżącego roku w porównaniu z tym samym okresem w 2021 r. - pisze brytyjski dziennik "The Guardian".

 

Media przypominają, że w porcie w Las Palmas nie po raz pierwszy odkryto pasażerów na gapę podróżujących w tak niebezpieczny sposób. W listopadzie 2020 r. trzy osoby znaleziono na płetwie sterowej tankowca Ocean Princess II. Miesiąc wcześniej na płetwie sterowej norweskiego tankowca Champion Pula do Las Palmas przybyły trzy inne osoby - przekazała agencja EFE.

mak/ sgo / EFE
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie