Stanisław Tyszka: Dostałem ofertę startu z list PO. Proponowano mi "jedynkę"

Polska
Stanisław Tyszka: Dostałem ofertę startu z list PO. Proponowano mi "jedynkę"
Polsat News
Stanisław Tyszka

- Otrzymałem propozycję polityczną od Platformy Obywatelskiej - powiedział Stanisław Tyszka w programie "Śniadanie Rymanowskiego w Polsacie News i Interii". - Bardzo serdecznie podziękowałem i wybrałem inną ofertę - dodał. W połowie listopada poseł zrezygnował z członkostwa w Kukiz'15 i zasilił szeregi Konfederacji.

Prowadzący program Bogdan Rymanowski zapytał posła Stanisława Tyszkę, o to kto z Platformy Obywatelskiej złożył mu propozycję dołączenia do partii.

 

- Nie będę zdradzał personaliów - odparł polityk. - Powiem tylko, że jest to jedna z najważniejszych postaci w Platformie - stwierdził.

Stanisław Tyszka: Dostałem ofertę startu z list PO. Proponowano mi "jedynkę"

Poseł przekazał, że zaproponowano mu "jedynkę" na liście w ważnym okręgu wyborczym w najbliższych wyborach parlamentarnych.

 

Polityk wyjaśnił, że z różnych ofert politycznych wybrał Konfederację, bo - jak stwierdził - to "jedyna partia wolnościowa".

 

- Podam dowód, że tak jest. W tym tygodniu zostały przyjęte trzy nowe europejskie podatki. PO, PSL i Polska 2050 głosowała za tymi zmianami - powiedział Tyszka. - Dlatego nie mógłbym przystąpić do Platformy Obywatelskiej - podsumował.

 

WIDEO - Stanisław Tyszka: Dostałem ofertę startu z list PO. Proponowano mi "jedynkę"

 

Poseł Tyszka dołączył do koła Konfederacji

O zmianach barw politycznych Stanisława Tyszki pierwsza poinformowała Interia. Poseł był członkiem ugrupowania Kukiz'15. Koło to pozostawił 7 listopada. Przez krótką chwilę był niezrzeszony. 15 listopada ogłosił akces do Konfederacji.

 

Jak przekazała Interia, do transferu politycznego doszło w zamian za pierwsze miejsce na liście wyborczej Konfederacji. Tyszka ma otrzymać miejsce z puli, która będzie przypadać partii KORWiN.

 

ZOBACZ: Sławomir Mentzen nowym prezesem partii KORWiN. Janusz Korwin-Mikke ustąpił ze stanowiska

 

- To bardzo silne wzmocnienie zarówno mojej partii, jak i całej Konfederacji. Jestem przekonany, że będzie nam się dobrze pracować. To wielka nadzieja na to, że ruch wolnościowy będzie teraz rozkwitał - powiedział Sławomir Mentzen, prezes partii KORWiN, witając Tyszkę.

 

Mentzen wskazał, że jest to duży sukces dla Konfederacji. - Wrogów naokoło mamy tak wielu, że każda kolejna osoba chcąca razem z nami przywracać normalność jest na wagę złota - stwierdził.

mbl/ml / Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie