Katar 2022. Pacjent oglądał mecz mistrzostw świata w trakcie zabiegu w Kielcach

Polska
Katar 2022. Pacjent oglądał mecz mistrzostw świata w trakcie zabiegu w Kielcach
FB/MSWiA
Pacjent szpitala MSWiA w Kielcach, który w trakcie zabiegu ogląda mecz Mistrzostw Świata w Katarze

Szpital MSWiA w Kielcach dba o swoich pacjentów, także o to by w trakcie piłkarskich mistrzostw świata w Katarze nie stracili żadnej chwili sportowych rozgrywek, nawet podczas... zabiegu.

Od kilku dni trwają piłkarskie mistrzostwa świata w Katarze. Turniejowi towarzyszą duże i nie tylko sportowe emocje, związane z kontrowersjami wokół postępowania FIFA oraz władz Kataru w sprawie podejścia do praw człowieka. 

 

Jednak gdy rozpoczynają się mecze drużyn narodowych, sportowe emocje biorą górę i wielu kibiców na całym świecie śledzi sportowe emocje, gdzie tylko może. 

 

Tak było np. w sobotę, gdy piłkarska reprezentacja Polski rozgrywała drugi mecz na turnieju w Katarze. Sukces drużyny prowadzonej przez trenera Czesława Michniewicza śledziły miliony kibiców. Wiele osób dzieliło się informacją o kibicowaniu, zamieszczając wpisy w mediach społecznościowych. 

 

Z kolei kilka dni wcześniej prezydent Andrzej Duda, wspólnie z wicepremierem, szefem MON Mariuszem Błaszczakiem oglądał pierwszy mecz Polaków na turnieju w Katarze przeciwko drużynie Meksyku wspólnie z żołnierzami, funkcjonariuszami Straży Granicznej i Policji, którzy pełnią służbę przy wschodniej granicy. 

 

ZOBACZ: Mundial w Katarze ma już zwycięzcę! Obliczenia naukowców mówią wszystko

Kielce. Mecz Walia-Iran podczas zabiegu

Mało kto jednak mógł pochwalić się oglądaniem meczów mundialu w taki sposób, jak pewien mężczyzna w szpitalu w Kielcach. Jak się bowiem okazało władze szpitala MSWiA postanowiły umożliwić pacjentom śledzenie piłkarskich emocji na... sali operacyjnej! To nie żart!

 

Placówka pochwaliła się niecodzienną sytuacją na swoim profilu w mediach społecznościowych. Dzięki znieczuleniu podpajęczynówkowemu pacjent mógł śledzić przebieg piątkowego spotkania Walia-Iran, które zakończyło się zwycięstwem piłkarzy z Azji 2-0. 

 

 

"U nas pacjenci to dopiero mają serwis. Wszyscy panowie w znieczuleniu podpajęczynówkowym są zachwyceni" - napisano na profilu szpitala na Facebooku.

 

Podczas tego typu operacji środek znieczulający wstrzykiwany jest do dolnej części pleców. Pacjent pozostaje przytomny, ale nie odczuwa bólu w dolnej części ciała.

 

A Wy, w jakim najdziwniejszym miejscu oglądaliście mecz?

mak/ml/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie