Włochy: Lawiny błotna na wyspie Ischia. Sprzeczne informacje o ofiarach, domy odcięte od świata

Świat
Włochy: Lawiny błotna na wyspie Ischia. Sprzeczne informacje o ofiarach, domy odcięte od świata
Twitter
Osuwiska pojawiły się na wyspie Ischia, leżącej na wysokości Neapolu

Nagłe i gwałtowne opady deszczu zaskoczyły mieszkańców włoskiej wyspy Ischia. Zeszła tam lawina błotna. Są wykluczające się informacje dotyczące liczby ofiar, ponieważ minister infrastruktury powiedział o ośmiu zabitych, a szef resortu spraw wewnętrznych - że nie ma potwierdzonych zgonów. Ratownicy próbują też dotrzeć do osób, których zsuwająca się ziemia uwięziła w domach.

Jak wstępnie ustalono, odciętych od świata jest około 30 domów, w których uwięzionych jest 100 osób. Przyczyną katastrofy we Włoszech były gwałtowne, nocne opady deszczu - podała agencja Ansa.

 

AFP informowała wcześniej, że zaginionych w wyniku osunięcia ziemi jest trzynaście osób.

 

 

Minister spraw wewnętrznych Matteo Piantedosi poinformował, że nie ma potwierdzonych ofiar śmiertelnych. Wcześniej szef resortu infrastruktury Matteo Salvini przekazał, że zginęło osiem osób - przekazał Reuters.

Wśród zaginionych jest małe dziecko

Straż pożarna nie przekazała szczegółów o liczbie poszukiwanych osób. Jej przedstawiciele wspomnieli za to o trudnościach w dotarciu na wyspę, ponieważ pogoda nadal jest niesprzyjająca.

 

 

Gianni Capuano, urzędnik włoskiej obrony cywilnej, powiedział Sky TG24, że wśród zaginionych jest małe dziecko. Z kolei premier Giorgia Meloni zapewniła, że rząd śledzi doniesienia o zmieniającej się aurze, aby koordynować akcję ratunkową na Ischii.

 

ZOBACZ: Indonezja: Trzęsienie ziemi na Jawie. Ponad 44 ofiary

 

- Wyrażamy swoją bliskość obywatelom i burmistrzom gmin na wyspie Ischia. Dziękujemy ratownikom zaangażowanym w poszukiwania zaginionych - stwierdziła Meloni.

mbl/wka / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie