USA. Elon Musk ma swojego kandydata na prezydenta. Miliarder poprze gubernatora z Florydy

Świat
USA. Elon Musk ma swojego kandydata na prezydenta. Miliarder poprze gubernatora z Florydy
Wikipedia/Wikicommons
Elon Musk poprze gubernatora Florydy

Miliarder Elon Musk zapowiedział, że w wyborach w 2024 roku będzie wspierał gubernatora Florydy Rona DeSantisa, jeśli ten będzie kandydował na prezydenta. DeSantis może zostać poważnym kontrkandydatem dla Donalda Trumpa, który niedawno ogłosił, że wystartuje w wyborach. Gubernator Florydy jeszcze nie ogłosił swojej decyzji.

Republikanin Ron DeSantis na początku tego miesiąca pokonał demokratycznego przeciwnika Charliego Crista o prawie 20 punktów procentowych i został ponownie wybrany na gubernatora Florydy.

 

Politolodzy uważają, że DeSantis może być bardzo poważnym przeciwnikiem dla byłego prezydenta Donalda Trumpa w prawyborach na republikańskiego kandydata na prezydenta w 2024 roku.

 

Trump niedawno ogłosił, że ponownie wystartuje w wyborach.

 

"Moją preferencją na prezydenturę w 2024 roku jest ktoś rozsądny i centrowy. Miałem nadzieję, że tak będzie w przypadku administracji Bidena, ale jak dotąd byłem rozczarowany" - napisał Elon Musk na Twitterze.

 

"Tak" - odpowiedział w tweecie, gdy zapytano go, czy poprze DeSantisa w 2024 roku.

 

 

"Co mogę powiedzieć? Z radością przyjmuję wsparcie od Afroamerykanów"

"Dla przypomnienia, byłem znaczącym zwolennikiem prezydentury Obamy-Bidena i (niechętnie) głosowałem na Bidena nad Trumpem" - napisał w wyjaśnieniu właściciel Twittera.

 

Elon Musk miał wcześniej powiedzieć, że skłania się ku poparciu DeSantisa na prezydenta w 2024 roku i dodał, że gubernator Florydy z łatwością pokonałby Bidena w wyborach.

 

Zapytany wtedy o poparcie Muska, DeSantis zażartował: "Co mogę powiedzieć? Z radością przyjmuję wsparcie od Afroamerykanów".

 

Właściciel Twittera urodził i wychował się w Republice Południowej Afryki.

 

ZOBACZ: "Lud przemówił". Musk odblokował konto Trumpa. Były prezydent USA nie chce wracać na Twittera

 

Ron DeSantis jest szczególnie popularny wśród konserwatystów dzięki wyraźnemu stanowisku w sprawach tzw. wojny kulturowej. Jego gubernatorstwo zostało naznaczone odrzuceniem ograniczeń pandemicznych i ustanowieniem prawa ograniczającego dyskusję w szkołach o LGBTQ.

 

Przed ostatnimi wyborami w USA Elon Musk wezwał Amerykanów do wybrania republikańskiego Kongresu, aby zrównoważyć demokratycznego prezydenta Joe Bidena. Republikanie jednak nie zdobyli Senatu. Uzyskali natomiast większość w Izbie Reprezentantów.

mbl/ml / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie