Nalot ukraińskich służb. Te drony latały nad Polską

Świat
Nalot ukraińskich służb. Te drony latały nad Polską
Twitter/ТРУХА
Na terenie posesji znaleziono kilka dronów

Kilka dronów domowej roboty, przeznaczonych do przemytu towaru, zostało zarekwirowanych przez ukraińskie służby. W trakcie kontroli jednego z gospodarstw, funkcjonariusze odkryli także duże ilości papierosów, które miał trafić do Polski. Jak przekazuje ukraińska armia, takie drony służą nie tylko do szmuglowania.

W Ukrainie, na terenie jednej z posesji, w budynkach gospodarczych, ukraińskie służby odkryły magazyn papierosów oraz kilka dronów zaprojektowanych specjalnie do przerzucania towaru przez granicę.

 

"Przemytnik, który przerzucał papierosy do Polski, został złapany na Wołyniu" - przekazała ТРУХА w mediach społecznościowych.

 

 

Przemyt za pomocą dronów przez polsko-ukraińską granicę jest stosowany coraz częściej. Stosowanie takiej metody na tych terenach pozwala ominąć kontrole. Służbom jest także dużo trudniej złapać przemytników.

 

W ręce policji czasami wpadają takie maszyny. Funkcjonariusze z województwa lubelskiego w tym tygodniu znaleźli jedną z nich.

 

"W rejonie przygranicznym na polu uprawnym (powiat bialski) ujawniliśmy drona wykorzystywanego do przemytu. Na miejscu trwają czynności prowadzone przez policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej" - przekazały służby.

 

 

Dron zbudowany z aparatu oraz butelki

Maszyny, które znalazły ukraińskie służby na Wołyniu, to drony zbudowane "chałupniczo". Jednak nawet takie sprzęty mogą mieć zastosowanie na polu walki.

 

Armia ukraińska podzieliła się nagraniem z prezentacją rosyjskiego drona zbudowanego z butelki oraz aparatu. Na wideo omawiane są elementy budowy tego "cudu techniki".

 

- Myśleliśmy o tym, by wysłać tę technologię do analizy naszym zachodnim sojusznikom. Pewnie powiedzieliby nam, żebyśmy sami się tym zajęli. To kosmiczna technologia - zażartował technik ukraińskiej armii.

 

 

Mimo wszystko technik podkreślił, że te rosyjskie drony są niebezpiecznymi urządzeniami.

 

ZOBACZ: Tak szybko zwalcza drony "mikrofala na kółkach". Jest nagranie

 

- Nasze oddziały muszą być uważne, bo taka maszyna może latać nad nimi w każdej chwili. Ma ona zasięg do 100 kilometrów, więc nawet z takiej odległości są w stanie wypatrzeć nasze pozycje - podsumował.

 

mbl/ml / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie