Dolnośląskie. Wypadek na autostradzie A4. Przewróciła się ciężarówka przewożąca samochody osobowe

Polska
Dolnośląskie. Wypadek na autostradzie A4. Przewróciła się ciężarówka przewożąca samochody osobowe
Google Maps/Jawor 998
Do wypadku doszło na autostradzie A4

Na autostradzie A4 w województwie dolnośląskim przewróciła się ciężarówka transportująca samochody. Droga została częściowo zablokowana - przekazują media. Policja wyznaczyła objazdy.

Wypadek miał miejsce na autostradzie A4 w kierunku Wrocławia - podał na Facebooku profil Jawor 998. Ciężarówka transportująca osiem samochodów osobowych przewróciła się i zablokowała drogę na wysokości Wądroża Wielkiego (woj. dolnośląskie).

 

"Kierujący nie odniósł żadnych obrażeń. Ruch odbywa się jednym pasem. Na miejscu działają służby" - napisano w mediach społecznościowych.

 

 

Funkcjonariusze ustalają, czy przyczyną wypadku nie było przemęczenie kierowcy.

Autostrada A4 jest częściowo przejezdna

- Najprawdopodobniej kierujący pojazdem zasnął za kierownicą, zjechał z drogi i wpadł do rowu. Na miejscu cały czas pracują służby - przekazał asp. szt. Ewa Kluczyńska z Komendy Powiatowej Policji w Jaworze.

 

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała o objazdach zablokowanego odcinka autostrady A4.

 

ZOBACZ: Wypadek w Nowym Targu. Autobus miejski uderzył w budynek

 

- Wprowadzono objazd na węźle Legnica Wschód na drodze wojewódzkiej nr 323 w kierunku Jawora. Zamknięte są wjazdy na węzeł Legnickie Pole, Mikołajowice oraz Wądroże Wielkie. Na autostradę można włączyć się do ruchu na węźle Budziszów - przekazała Paulina Klamczyńska z GDDiK.

 

Obecnie autostrada A4 jest częściowo przejezdna - podała "Gazeta Wrocławska". Przekazano, że na miejsce dojechała już pomoc drogowa. Jak zauważyła gazeta, utrudnienia w ruchu na autostradzie potrwają aż do usunięcia samochodu ciężarowego.

mbl / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie