Wielka Brytania: Pacjent spowodował wypadek karetki. Próbował odrąbać sanitariuszowi ucho

Świat
Wielka Brytania: Pacjent spowodował wypadek karetki. Próbował odrąbać sanitariuszowi ucho
Wikimedia Commons/ By l.bailey_beverley, CC BY 2.0/ zdj. ilustracyjne
Mężczyzna zaatakował sanitariuszy

Służby ratunkowe zostały wezwane do Paula Searle'a, ponieważ miał problemy z oddychaniem. Mężczyzna później stał się agresywny i zaatakował ratowników medycznych. Jednemu z nich chciał... odciąć ucho.

Karetka wezwano do Glenesha Gardens w Fareham rankiem 11 lutego 2021 r. - podała policja w Hampshire.

 

- Pomimo wysiłków ratowników medycznych chcących pomóc Searle'owi, stał się on agresywny i obrażał do tego stopnia, że ​​ratownicy opuścili adres i wrócili do swojego pojazdu - powiedział rzecznik sił.

Uzbrojony w tasak do mięsa

Krótko po tym Paul Searle podszedł do karetki uzbrojony w tasak do mięsa. Wyciągnął z niego kierowcę i groził, że odetnie mu ucho. W tym czasie karetka cofała i zderzyła się z zaparkowanym samochodem.


- Ratowniczka medyczna, która siedziała na miejscu pasażera, wezwała pomoc przez radio i wysiadła - podał rzecznik. W tym czasie jej kolega walczył na chodniku z pacjentem. Sanitariuszka pomogła go powstrzymać.

 

- W wyniku tego incydentu kierowca karetki doznał skaleczenia ręki tasakiem do mięsa, co wymagało szwów. Jego koleżanka skończyła z guzem na głowie - dodano.

 

Mężczyznę ostatecznie obezwładniono. 59-latka skazano za umyślne spowodowanie ciężkiego uszczerbku na zdrowiu po tym, jak przyznał się do ataku.

an/ac / Sky News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie