Marihuana zniknęła z magazynów policji. Funkcjonariusze oskarżają... szczury

Świat
Marihuana zniknęła z magazynów policji. Funkcjonariusze oskarżają... szczury
Flickr/S. J. Pyrotechnic/CC BY-SA 2.0
Indie. Szczury zjadły 200 kilogramów marihuany 

Prawie 200 kilogramów marihuany zniknęło z magazynów policji w Indiach. Sprawa wyszła na jaw, gdy sąd nakazał udostępnienia dowodów w sprawie przemytników. Według policji narkotyki zostały... zjedzone przez szczury.

Jak informuje BBC, sąd zażądał okazania skonfiskowanych narkotyków jako dowodów w procesie przeciwko osobom oskarżonym o przemyt.

 

ZOBACZ: Tajlandia: Uznano, że marihuana to nie narkotyk. Można ją hodować w domu

Indie. Szczury zjadły 200 kilogramów marihuany 

Po stwierdzeniu przez policję, że nie może tego zrobić, ponieważ marihuanę zjadły szczury, sąd poprosił o wgląd do magazynów, w których ją składowano. Sędzia Sanjay Chaudhary ostrzegł, że na posterunkach policji w dystrykcie Mathura w Uttar Pradeś, leżącym na północnym wschodzie kraju, znalazło się ok. 700 kg skonfiskowanej marihuany i również reszta narkotyków jest w niebezpieczeństwie ze strony szczurów.

 

Sąd w stanie Uttar Pradeś podkreślił, że szczury są małymi zwierzętami, które nie boją się policji. Dlatego - jak pisze BBC - trudno jest uchronić przed nimi narkotyki. 

 

Sąd dodał, że policja, która oskarżyła szczury o zjedzenie 200 kg marihuany, nie miała doświadczenia potrzebnego do zajęcia się sprawą, ponieważ zwierzęta były "zbyt małe". Sędzia uznał, że jedynym sposobem ochrony przejętej marihuany przed szczurami jest sprzedaż narkotyków laboratoriom badawczym i firmom medycznym na aukcji, z której dochód trafiłby do rządu.

Nie pierwszy taki przypadek

BBC przypomina, że w 2018 r. ośmiu argentyńskich policjantów zwolniono, gdy winą za zniknięcie pół tony marihuany z policyjnego magazynu obarczyli myszy.

 

ZOBACZ: Z policyjnego magazynu zniknęło ponad pół tony marihuany. Funkcjonariusze: zjadły ją myszy

 

Eksperci zakwestionowali ich wersję wydarzeń, uznając, że zwierzęta raczej nie pomyliłyby narkotyków z jedzeniem. Eksperci dodali, że gdyby narkotyki zjadła duża grupa myszy, w magazynie znalezionoby wiele zwłok.

 

BBC przypomina też badanie sprzed trzech lat, w którym odkryto, że gdy szczury otrzymały do jedzenia ciasto nasączone marihuaną, stały się tylko "mniej aktywne", a spadła jedynie ich temperatura ciała.

mk/zdr/BBC
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie