Francja. Złowił ogromną "złotą rybkę". To może być rekord

Świat
Francja. Złowił ogromną "złotą rybkę". To może być rekord
Facebook/Bluewater Lakes

Brytyjczyk spełnił marzenia większości wędkarzy na całym świecie. 42-latek złowił ogromną "złotą rybkę". Okaz "upolowany" we Francji ważył ponad 30 kilogramów.

Mieszkający w Wielkiej Brytanii 42-letni wędkarz Andy Hackett wybrał się trzy tygodnie temu na ryby do Francji. Jak informują brytyjskie media, jest to jedno z najpopularniejszych i najlepszych łowisk karpia na świecie.

 

Mężczyzna miał sporo szczęścia. Podczas połowu udało mu się wyciągnąć z wody ogromną "złota rybkę". Złowiony przez niego okaz ważył ponad 30 kilogramów. 

 

W rzeczywistości jest to hybrydowy gatunek karpia i karpia koi, czyli ryb ozdobnych powszechnie występujących w stawach i oczkach wodnych.

 

 

- Zawsze wiedziałem, że "marchewka" tam jest, ale nigdy nie myślałem, że ją złapię - powiedział mediom szczęśliwy wędkarz. 

 

Jak się okazuje ryba złowiona przez 42-latka może być rekordowo duża. Wcześniej za największą na świecie "złotą rybkę" uważano okaz złowiony przez mieszkańca amerykańskiego stanu Minnesota, któremu w 2019 roku udało się złapać "złotą rybkę" ważącą 15 kilogramów.

 

 

 

Okaz złowiony przez mężczyznę prawdopodobnie ma 20 lat. Został wpuszczony do jeziora 15 lat temu "jako specjalny okaz" dla próbujących swoich sił wędkarzy. Przez te wszystkie lata ryba jakimś cudem unikała złapania przez wędkarzy. 

 

- Od tego czasu karp rósł i rósł. Jest bardzo nieuchwytny, nie widać go w wodzie zbyt często - powiedział mediom właściciel łowiska.

 

Nie wiadomo, czy mężczyzna, który złowił ogromną "złotą rybkę" pomyślał jakieś życzenie. Pewne jest natomiast to, że po zważeniu ryby i zrobieniu zdjęć dokumentujących udany połów, okaz został z powrotem wpuszczony do wody.

dk / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie