Opole: Funkcjonariusze z CBŚP zatrzymali mężczyznę w lesie. W skrytkach ogromne ilości narkotyków

Polska
Opole: Funkcjonariusze z CBŚP zatrzymali mężczyznę w lesie. W skrytkach ogromne ilości narkotyków
CBŚP
Policjanci znaleźli w lesie skrytki z narkotykami

Mężczyzna wpadł na gorącym uczynku, gdy przyszedł do lasu zabrać ukryte narkotyki. Policjanci z CBŚP odkryli w skrytkach duże ilości amfetaminy, marihuany i oraz innych substancji odurzających. Sprawę prowadzi Prokuratura Okręgowa w Opolu.

W lesie, na terenie powiatu opolskiego, gdzie zatrzymano mężczyznę, policjanci z Zarządu w Opolu Centralnego Biura Śledczego Policji znaleźli dobrze zamaskowane skrytki, które jednocześnie były magazynem zawierającym narkotyki w postaci zarówno płynnej jak i stałej.

 

- Czynności na miejscu trwały dwie doby. Były prowadzone także przy wsparciu przewodników z psami tropiącymi z Komendy Powiatowej Policji w Kluczborku oraz Komendy Miejskiej Policji w Opolu - przekazał podkom. Paweł Żukiewicz z zespołu prasowego Centralnego Biura Śledczego Policji.

W skrytkach znaleziono duże ilości narkotyków

W efekcie poszukiwań ujawniono i zabezpieczono między innymi 200 litrową beczkę wypełnioną roztworem środka psychotropowego w postaci 4CMC (klefedron), przeszło 5 kg substancji psychotropowej 4CMC, 12 kg amfetaminy oraz ponad 8 litrów płynnej amfetaminy (aminy).

 

- Dodatkowo w pomieszczeniach gospodarczych będących w użytkowaniu zatrzymanego, policjanci CBŚP znaleźli narkotyki. Wynikiem przeszukania było zabezpieczenie 9 tys. tabletek 4CMC i przeszło 3 kg marihuany - dodał Żukiwicz.

W skrytkach znaleziono znaczne ilości narkotykówCBŚP
W skrytkach znaleziono znaczne ilości narkotyków

 

Funkcjonariusze przejęli także równowartość niemal 600 tys. zł w różnej walucie oraz zabezpieczyli pojazdy podejrzanego. Mienie to objęto następnie przez prokuratora zabezpieczeniem majątkowym.

 

Zabezpieczono znaczne ilości gotówkiCBŚP
Podczas przeszukania znaleziono znaczną ilość gotówki

 

W Prokuraturze Okręgowej w Opolu podejrzany usłyszał zarzuty uczestniczenia w obrocie znacznymi ilościami środków odurzających i substancji psychotropowych.

 

ZOBACZ: Żory. Narkotyki ukryte w pluszowych zabawkach

 

Na wniosek prokuratury, Sąd Rejonowy w Opolu wobec zatrzymanego zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy

mbl/ sgo / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie