USA. Dolly Parton ze 100 milionami dolarów nagrody od szefa Amazona, Jeffa Bezosa

Świat
USA. Dolly Parton ze 100 milionami dolarów nagrody od szefa Amazona, Jeffa Bezosa
Reuters
Dolly Parton

100 milionów dolarów nagrody z programu "Bezos Courage & Civility Award" przyznawanej przez szefa Amazona Jeffa Bezosa otrzymała amerykańska piosenkarka i osobowość telewizyjna Dolly Parton. Pieniądze mają trafić na cele charytatywne.

Amerykańska i światowa gwiazda muzyki country Dolly Parton dostała sto milionów dolarów od szefa Amazona Jeffa Bezosa. 

 

Piosenkarka została wyróżniona nagrodą za działalność społeczną i filantropijną. Pieniądze mają trafić na cele charytatywne. Parton wybierze organizacje pomocowe, które wesprze. - Nie możemy się doczekać, aby zobaczyć całe dobro, jakie będziemy w stanie zrobić mając nagrodę w wysokości 100 milionów dolarów - mówiła.

 

Pieniężne nagrody "Bezos Courage & Civility Award" przyznawane są przez założyciela i właściciela Amazona, miliardera Jeffa Bezosa. Wyróżnienie przyznawane osobom "nakłaniającym do działania z odwagą i uprzejmością".

 

 

Bezos zaś, pytany przez dziennikarzy o swoją działalność charytatywną, miał zapewnić, że znacznie zwiększy pomoc dla różnych organizacji i fundacji.

Gwiazda i filantropka 

Dolly Parton to światowej sławy wokalistka, autorka tekstów, okazjonalnie aktorka i osobowość medialna, uwieczniona w amerykańskim Rock & Roll Hall of Fame.

 

ZOBACZ: Amazon stracił bilion dolarów - rekord w półtora roku

 

Znana jest też ze swej działalności charytatywnej. Przekazała milion dolarów Centrum Medycznemu Uniwersytetu Vanderbilt w czasie COVID-19. Patronuje lub założyła wiele organizacji charytatywnych, w tym "Dollywood Foundation".

 

Z kolei majątek właściciela Amazona szacowany jest na ponad 120 miliardów dolarów.

laf/ac / Reuters / "The Guardian"
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie