Zmiana pogody w tym tygodniu. Synoptycy mówią o spadku temperatur

Polska
Zmiana pogody w tym tygodniu. Synoptycy mówią o spadku temperatur
Pexels/Lisa Fotios
Od środy spadek temperatur w Polsce

W środę czeka nas znacząca zmiana pogody. Zdaniem Michała Ogrodnika - synoptyka IMGW - do Polski zacznie napływać chłodniejsze powietrze. - W pierwszej kolejności odczują to mieszkańcy północnego wschodu i wschodu kraju - poinformował.

Jeszcze w tym tygodniu temperatury w całym kraju zdecydowanie spadną - podał Michał Ogrodnik. Wskazał, że przełomowym dniem będzie środa. 

 

- Wtedy do Polski zacznie napływać chłodniejsze powietrze - powiedział.

 

Dodał, że "w pierwszej kolejności ochłodzenie poczują mieszkańcy północnego wschodu i wschodu kraju". - Jednak w tej części Polski pojawi się także słońce, którego od kilku dni tam nie było - zaznaczył.

Pogoda w Polsce. Przewidywane opady deszczu ze śniegiem

Synoptyk powiedział też, że w środę w Polsce pojawią się opady deszczu i deszczu ze śniegiem. Ochłodzenie utrzyma się przez około czternaście dni.

 

ZOBACZ: Płońsk: Zlikwidowano magazyn z nielegalnymi papierosami. Towar był wart 16 mln zł

 

Ocenił, że w najbliższych tygodniach należy spodziewać się "suchej zimy" z temperaturami oscylującymi w dzień między 0 a 5 stopni Celsjusza. - W nocy minimalne temperatury będą sięgać minus 10 stopni - powiedział.

 

Jeżeli chodzi o śnieg, opady są prognozowane w obszarach podgórskich.

Przed nami "normalna" zima

Mówiąc o prognozie długoterminowej, synoptyk stwierdził, że tegoroczna zima będzie "normalna". 

 

- W dalszej perspektywie prognozy wskazują, że grudzień i styczeń będą typowe dla Polski. Temperatury i opady będą w normie - powiedział. 

 

Podkreślił jednocześnie, że "nie można wykluczyć sytuacji, w której śniegu będzie trochę więcej". - Tak samo nie można wykluczyć sytuacji, w której przez kilka dni będzie cieplej - powiedział.

mst/ac / Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie