Turcja. Wybuch na ruchliwym deptaku w Stambule. Są ofiary, wielu rannych

Świat
Turcja. Wybuch na ruchliwym deptaku w Stambule. Są ofiary, wielu rannych
AP; Twitter/Nexta
Deptak Taksim, gdzie doszło do eksplozji

Wybuch na ruchliwym placu Taksim w centrum Stambułu miał miejsce w niedzielę po południu. Tureckie media początkowo informowały o wielu ofiarach i rannych. Prezydent Turcji przekazał, że zginęło co najmniej sześć osób, a ponad 50 zostało rannych.

Państwowa telewizja TRT i inne media pokazały nagrania z miejsca zdarzenia. Widać na nich uciekających ludzi i karetki pogotowia. Wybuch miał nastąpić około 16:20 czasu lokalnego w niedzielę (ok. 14:20 w Polsce). 

 

 

Przyczyny eksplozji nie są znane. Kilkanaście minut po wybuchu TRT World podał, że są ofiary śmiertelne. CNN Turk informował zaś o 11 rannych. Następnie Informacje mediów sprostowały regionalne władze. Zginęły cztery osoby, a 38 osób zastało rannych.  

 

Agencja Reutera, powołując się na wypowiedź prezydenta Erdogana, podaje, że zginęło sześć osób, a co najmniej 50 zostało rannych. Prezydent Turcji nazwał wybuch "ohydnym atakiem". Ponadto stwierdził, że "ci, którzy prowadzą ataki terrorystyczne przeciwko narodowi tureckiemu, poniosą porażkę".

Turcja. Wybuch na deptaku Taksim

TRT World przekazała, że rejon w którym doszło do eksplozji jest całkowicie zamknięty i wyłączony, a pobliska ludność ewakuowana. 

 

W internecie pojawiło się nagranie z momentu eksplozji. Jak widać na zamieszczanych materiałach wybuch nastąpił w tłumie ludzi. 

 

 

 

Deptak Taksim jest popularnym miejscem wśród turystów oraz mieszkańców Stambułu. To reprezentacyjna aleja z luksusowymi butikami i sklepami. 

 

Media publikują zdjęcia kobiety podejrzanej o udział w ataku 

Jak poinformował portal Nexta tureckie media opublikowały zdjęcia kobiety, która mogła brać udział w zorganizowaniu ataku. 

Karetka w Taksim , opodal miejsca eksplozji Reuters
Karetka na Taksim, opodal miejsca eksplozji
Ochroniarze na deptaku przed miejscem wybuchuReuters
Ochroniarze na deptaku przed miejscem wybuchu
Opustoszy po ewakuacji deptak w Taksim, gdzie doszło do eksplozjiReuters
Opustoszy po ewakuacji deptak Taksim, gdzie doszło do eksplozji

 

laf/dsk / Reuters / AP / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie