Śląskie. Pożar przy Centralnej Magistrali Kolejowej

Polska
Śląskie. Pożar przy Centralnej Magistrali Kolejowej
Polsat News
Pożar wybuchł w sobotę przed południem

Pożar czterech butli z acetylenem wybuchł w sobotę przy torach kolejowych w miejscowości Wilków (woj. śląskie). Ruch kolejowy na tym odcinku Centralnej Magistrali Kolejowej wstrzymano, a pociągi kierowane były na objazdy.

Do pożaru doszło na remontowanym odcinku torów na linii Góra Włodowska – Psary. Pociągi nie kursują w tej części CMK. "Napięcie w trakcji zostało odcięte, ruch kolejowy został całkowicie wstrzymany dla pociągów" - przekazał po południu na Facebooku portal Zawiercie112.

 

- Około godziny 11:00 na szlaku między stacjami Góra Włodowska – Psary podczas prac przy torach wykonywanych przez podwykonawcę doszło do zapalenia butli z acetylenem. Ruch pociągów został wstrzymany - przekazał polsatnews.pl Karol Jakubowski z PKP PLK.

 

Dodał, że na miejsce "została wezwana straż pożarna. Po ugaszeniu butli ruch pociągów został wznowiony". - Nie było zagrożenia dla pasażerów - podkreślił. 

 

Pociągi kursują już normalnie. - Od około 13:30 została przywrócona rozkładowa jazda pociągów, przejeżdżają przez ten odcinek zgodnie z rozkładem - dodał. 

 

 

PKP Polskie Linie Kolejowe informowały po początkowym wstrzymaniu ruchu kolejowego o utrudnieniach na tracie i opóźnieniach w ruchu pociągów. "Góra Włodowska - Psary. Inne zdarzenia zewnętrzne. Wstrzymany ruch pociągów. Pociągi PKP INTERCITY kierowane są drogą okrężną" - pisze PKP w komunikacie. 

 

"Mogą wystąpić opóźnienie do 45 minut. Opóźnienie może ulec zmianie. Przepraszamy za utrudnienia" - zaznaczono.

laf/grz/tvs/ Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie