Polka II Wicemiss Świata na Wózku. "Każda kobieta z niepełnosprawnością może czuć się piękna"

Świat
Polka II Wicemiss Świata na Wózku. "Każda kobieta z niepełnosprawnością może czuć się piękna"
Polsat News
Polka zdobyła w Meksyku tytuł II Wicemiss Świata na Wózku

W koszmarnym wypadku złamała kręgosłup, ale wypadek nie złamał w niej ducha. Anna Płoszyńska zdobyła w Meksyku tytuł II Wicemiss Świata na Wózku. To nie pierwszy jej sukces i nie pierwszy raz, kiedy pokazuje swoją siłę i walkę o marzenia, choć los jej nie oszczędza.

25-latka z Łodzi od siedmiu lat porusza się na wózku. Do tragedii doszło na obozie karate, podczas treningu na dużej wysokości. 


- Zaczepiłam się rękami liny, próbowałam zaczepić nogi, ale niestety moje ręce nie wytrzymały i spadłam, łamiąc kręgosłup - opowiada wicemiss. 

 

ZOBACZ: Wielka Brytania. Pierwsza kobieta bez makijażu w finale konkursu Miss Anglii


- Ona się bardzo usamodzielniła, ale wtedy to było przeżycie zwalające z nóg - przyznaje Krzysztof Płoszyński, ojciec Anny. 

Siła od pokoleń 

Była to kolejna tragedia w rodzinie. Gdy Ania miała osiem lat, zmarła jej mama.  Kobieta dwa lata walczyła z rakiem. Pan Krzysztof został sam z trojgiem dzieci. Potrzeba było wielkiej siły, by się nie załamać. 

 

ZOBACZ: Kim jest Aleksandra Klepaczka? Poznaj bliżej Miss Polski 2022


- Ta siła gdzieś drzemie w naszej rodzinie od pokoleń. Moja mama podczas swojej choroby nigdy nie okazywała słabości, ciągle się uśmiechała - mówi Anna Płoszyńska. 

Polka w gronie najpiękniejszych kobiet świata 

Łodzianka już raz, w 2016 roku, zdobyła tytuł wicemiss. Była wtedy zaledwie rok po wypadku, który przykuł ją do wózka. Nie poddała się. Skończyła studia, pracuje, trenuje pływanie.


- Wciąż sensacją jest to, co robię w swoim życiu, to, że ja w ogóle pływam, nie używając nóg - twierdzi 25-latka.


Piękna Polka uwielbia też podróże. - Odpadają góry, ale wszystkie inne miejsca jak najbardziej wchodzą w grę - opowiada Bartek Korzeniak, chłopak Anny.

 

ZOBACZ: Miss Polski 2022: Znamy wyniki. To ona jest najpiękniejsza!


Z Tijuany na północy Meksyku jego ukochana wróciła z tytułem II Wicemiss Świata na Wózku.


- Jest to dla mnie wręcz nierealne. To ogromne wyróżnienie, jestem bardzo szczęśliwa i pełna pozytywnych emocji - przyznaje wicemiss.


- Chcę pokazać innym kobietom z niepełnosprawnością, że każda z nich może czuć się piękna, może kochać samą siebie - dodaje.

 

WIDEO: Polka II Wicemiss Świata na Wózku. Materiał "Wydarzeń"

 

Kolejna walka

Siła, z jaką Anna Płoszyńska  pokonuje przeciwności losu, imponuje. Dziś tej siły potrzeba jeszcze więcej. Nieszczęścia prześladują rodzinę. 35-letni brat Anny, przeszedł niedawno udar i wylew. Mężczyzna walczy o życie w łódzkim szpitalu. 

 

ZOBACZ: Włochy. Kilkanaście kilogramów narkotyków ukryte w elektrycznym wózku inwalidzkim


- Walka zaczyna się od nowa. Już się cieszyłem, że Anię usamodzielniłem, że już sobie daliśmy radę, to teraz zaczęło się z synem - mówi Krzysztof Płoszyński. 

adn/dk/ Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie