Obchody Święta Niepodległości. Wydarzenia w całej Polsce

Polska
Obchody Święta Niepodległości. Wydarzenia w całej Polsce
Polsat News
W samo południe hymn państwowy zostanie uroczyście odśpiewany w wielu miastach

Z okazji Narodowego Święta Niepodległości w piątek w wielu miastach w Polsce odbędą się różne wydarzenia i uroczystości upamiętniające 104. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.

Centralne uroczystości z udziałem władz państwowych odbędą się w Warszawie, na placu marszałka Józefa Piłsudskiego od godziny 12:00. 

 

Także w Warszawie, jak co roku z Ronda Romana Dmowskiego w centrum stolicy wyruszy Marsz Niepodległości. Start zaplanowano na godzinę 14:00. Równolegle o tej porze Marsze Niepodległości przejdą także ulicami Wrocławia oraz - po raz pierwszy - Poznania.

"Niepodległa do hymnu"

"Parada Niepodległości" rozpoczęła się o godzinie 9:30 w Gdańsku. Tam też o 12:00 odbędzie się wspólne śpiewanie hymnu państwowego, które odbędzie o godzinie 12:00 przy Dworze Artusa.

 

ZOBACZ: Święto Niepodległości. Prezydent złożył wieńce przed pomnikami Ojców Niepodległości

 

Śpiewanie "Mazurka Dąbrowskiego" to część wydarzenia ogólnopolskiego "Niepodległa do hymnu". W samo południe hymn państwowy zostanie uroczyście odśpiewany m.in. w Warszawie na Placu Zamkowym oraz na rynku w Krakowie.

Pikniki, biegi i parady 

We Wrocławiu Radosna Parada Niepodległości wyruszy o godzinie 10:00. O tej samej porze, w stolicy odbędzie się Motocyklowa Parada Niepodległości.

 

O godzinie 11:11 zaś "Bieg Niepodległości" odbędzie się na ulicach stolicy. Uczestnicy ustawić mają się we wzór polskiej flagi. 

 

Na 11:00 w Łodzi zaplanowano na Rynku Włókniarek Łódzkich w Manufakturze "Piknik Patriotyczny". Goście będą mogło podziwiać między innymi sprzęt wojskowy oraz rekonstrukcji historyczne.

laf/zdr/Polsat News/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie