Liban: Samolot pasażerski Airbus A320 trafiony przypadkowym pociskiem. Dziura w kadłubie

Świat
Liban: Samolot pasażerski Airbus A320 trafiony przypadkowym pociskiem. Dziura w kadłubie
Twitter/Paula Yacoubian
Samolotem leciała libańska parlamentarzystka

Samolot pasażerski Airbus A320-232 libańskich linii Middle East Airlines został trafiony przypadkowym pociskiem podczas lądowania w Bejrucie. Zdjęcie dziurawej maszyny obiegły media społecznościowe. Wskutek zdarzenia nikt nie ucierpiał.

Do zdarzenia doszło w czwartek w stolicy Libanu, Bejrucie. Maszyna leciała z Jordanii

 

Prezes linii lotniczych Middle East Airlines przekazał agencji Reutera, że każdego roku podobne zdarzenie dotyczy siedmiu, ośmiu samolotów stojących na płycie lotniska w Bejrucie. Pierwszy raz jednak zdarzyło się tak, że kula trafiła maszynę w trakcie lotu.

 

ZOBACZ: Belgia: Atak nożownika w Brukseli. Nie żyje policjant

 

W Airbusie A320 znajdowała się libańska parlamentarzystka Paula Yacoubian, która udostępniła w sieci zdjęcia z środka. Widać na nich sporą dziurę w kadłubie maszyny. Jak przekazała Yacoubian, dziura powstała tuż nad jej głową.

 

Liban: Problem zabłąkanych kuli 

Jak zauważa agencja Reutera, zabłąkane kule to niebezpieczny element związany z libańską kulturą. Władze starają się z nim walczyć, jednak wielu Libańczyków nadal praktykuje uroczyste wystrzały w powietrze. Robi się tak z okazji ważnych uroczystości np. zdania egzaminów czy przemówień polityków.

 

- Te praktyki muszą zostać powstrzymane. Jest to zagrożenia dla lotniska i całego naszego ruchu lotniczego - powiedział Mohamad El Hout, prezes libańskich linii.

zdr/grz / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie