USA: Odsiadywał wyrok dożywocia za zabójstwo. Zwolniony po 29 latach szybko wrócił za kratki

Świat
USA: Odsiadywał wyrok dożywocia za zabójstwo. Zwolniony po 29 latach szybko wrócił za kratki
Pixabay/Biuro szeryfa hrabstwa Cook
Skazany za podwójne zabójstwo wyszedł z więzienia po 29 latach

Gerald Reed w 1990 roku dopuścił się podwójnego zabójstwa, za co został skazany na dożywotnie pozbawienie wolności. Mieszkaniec Chicago w więzieniu spędził 29 lat. Zwolniony go w ubiegłym roku, ale wolnością cieszył się tylko kilka miesięcy.

W 2021 roku gubernator stanu Illinois J. B. Pritzker zastosował wobec skazanego prawo łaski (łagodząc wyrok), po tym jak prawnicy Reeda zakwestionowali wcześniejsze orzeczenie sądu. Ich zdaniem policjanci, którymi dowodził porucznik Jon Burge - oskarżony o torturowanie aresztowanych - wymusili na ich kliencie przyznanie się do winy. 

Wyszedł z więzienia i szybko do niego wrócił

Po wyjściu na wolność Reed był wielokrotnie aresztowany za napady, kradzieże i inne przestępstwa, których dopuścił się w Illinois, Wisconsin i Indianie. Po kilku miesiącach od wyjścia z więzienia wrócił za kratki. Trafił do więzienia w Lake County po napadzie z bronią w ręku. Zaatakował dwie kobiety na parkingu przed supermarketem.

 

ZOBACZ: "Interwencja": Odsiaduje wyrok 25 lat pozbawienia wolności za zabójstwo Twierdzi, że jest niewinny


Serwis fox32chicago.com informuje, że prokurator prowadzący sprawę porucznika Burge'a chce ponownie postawić Reeda przed sądem za zbrodnię z 1990 roku. 

adn / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie