Oszczędności w popularnym dyskoncie. Sklepy mają zużywać mniej energii

Biznes
Oszczędności w popularnym dyskoncie. Sklepy mają zużywać mniej energii
Materiały prasowe
Sieć sklepów Biedronka wprowadza nowe standardy dotyczące zużycia energii elektrycznej

Sieć Biedronka wprowadza nowe standardy dotyczące zużycia energii elektrycznej. Wśród wytycznych, które trafiły do kierowników sklepów, są m.in. wyłączanie oświetlenia poza godzinami pracy i towarowania.

Sieć podała, że światło w sklepach będzie się świecić jedynie w godzinach ich pracy, zaś w czasie towarowania ma być przygaszane. Z kolei oświetlenie parkingów i logotypów zewnętrznych będzie włączane tylko po zmroku. 

 

"Głównym założeniem programu jest racjonalne i efektywnie wykorzystanie energii, dzięki czemu nasze sklepy będą także bardziej przyjazne środowisku. Przygotowaliśmy dla pracowników wytyczne oraz dedykowane szkolenia, które określają konkretne zachowania, wskazówki oraz standardy efektywnego wykorzystania energii w Biedronkach, a także wprowadziliśmy szereg technicznych optymalizacji" - stwierdziła w komunikacie Natalia Rompska-Żuk, menedżerka ds. zarządzania energią w sieci Biedronka.

Nowe wytyczne dotyczące oszczędzania energii

Kierownicy placówek otrzymali zalecenie wyłączania oświetlenia w biurach, stołówkach, toaletach i sanitariatach, gdy nie ma w nich ludzi.

 

ZOBACZ: Wysokie ceny energii. Jak oszczędzać? Co "pożera" najwięcej prądu?

 

Systemy wentylacji, klimatyzacji i ogrzewania mają działać w godzinach pracy sklepów w oparciu o ustalone parametry grzania i chłodzenia. Drzwi regałów chłodniczych i mroźni powinny pozostawać zamknięte, gdy nie są używane.

 

To kolejny etap zmian zmierzających do oszczędzania energii w dyskontach Biedronka. W 2019 roku sieć rozpoczęła montowanie przy sklepach fotowoltaiki. Obecnie ma 118 takich instalacji i przy okazji remontów montuje kolejne. Do końca 2025 roku chce wyposażyć w panele słoneczne 2 tys. swoich placówek. 

arż/ sgo/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie