Tusk zwraca się do Muska, komentując zmiany na Twitterze: "Mam nadzieję, że mnie nie zablokujesz"

Technologie
Tusk zwraca się do Muska, komentując zmiany na Twitterze: "Mam nadzieję, że mnie nie zablokujesz"
Polsat News
Donald Tusk odpowiedział właścicielowi Twittera

Elon Musk po przejęciu Twittera wprowadza kolejne zmiany w funkcjonowaniu serwisu. Tym razem poszło o niebieski znacznik autentyczności konta. Sprawę w swoim stylu skomentował Donald Tusk.

Elon Musk, który pod koniec października przejął Twittera, nie przestaje wprowadzać kolejnych zmian. Po masowych zwolnieniach pracowników i wprowadzeniu płatnej subskrypcji za 8 dolarów miesięcznie miliarder zapowiedział możliwość usuwania kont osobom, które bez oznaczenia podszywają się pod innych.

 

ZOBACZ: NASA. Wyprawa po niewyobrażalny majątek do kosmicznego skarbca. Elon Musk dostał już pieniądze

 

Nowy właściciel serwisu poinformował również, że jakiekolwiek zmiany nazwy konta na Twitterze spowodują utratę niebieskiego znaczka zarezerwowanego dla zweryfikowanych użytkowników.  

Niebieski znaczek dla wszystkich 

Twitterowy niebieski znaczek był do tej pory zarezerwowany dla zweryfikowanych użytkowników. Z usługi, za którą trzeba było zapłacić pięć dolarów miesięcznie, korzystały głównie znane osoby, w tym politycy. Chodziło o to, żeby nikt nie mógł się pod nich podszywać.

 

ZOBACZ: Elon Musk przejął Twittera. Zaczął od zwolnień

 

Po zmianach wprowadzonych przez Muska każdy użytkownik Twittera będzie mógł otrzymać charakterystyczny niebieski znaczek, wykupując subskrypcję za osiem dolarów miesięcznie. Na reakcję użytkowników nie trzeba było długo czekać. Liczba zweryfikowanych kont zaczęła gwałtownie rosnąć. Po tym jak nastąpił wysyp kont z niebieskim znaczkiemo nazwie "Elon Musk", miliarder zareagował i ogłosił, że konta bez wyraźnych oznaczeń będą blokowane. 

Tusk odpowiedział Muskowi 

Donald Tusk, który od ponad dekady aktywnie działa na Twitterze i może pochwalić się niebieskim znaczkiem, w żartobliwy sposób postanowił odpowiedzieć najbogatszemu człowiekowi na świecie. 


"Mam nadzieję, drogi Elonie Musku, że nie zostanę zawieszony za podszywanie się pod Donalda T." - napisał na Twitterze były premier. 

 

ZOBACZ: Elon Musk chce przywrócić Donalda Trumpa na Twittera


Lider Platformy Obywatelskiej nawiązał do swojego imiennika, Donalda Trumpa. Konto byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych jest zablokowane od stycznia 2021 roku. Zdaniem serwisu wpisy Trumpa miały stanowić zachętę do ataków jego zwolenników na Kapitol.  

adn/ sgo / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie