Podlaskie. Audi uderzyło w lawetę. Dwaj mężczyźni nie żyją

Polska
Podlaskie. Audi uderzyło w lawetę. Dwaj mężczyźni nie żyją
Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku
W zderzeniu audi z lawetą na Podlasiu zginęły dwie osoby.

Dwie osoby zginęły w środę na drodze krajowej nr 8 między Białymstokiem i Augustowem, gdy audi uderzyło w nadjeżdżającą z przeciwka lawetę. Nie przeżyło dwóch mężczyzn. Kierowca auta dostawczego został ranny i został zabrany do szpitala. Droga była całkowicie zablokowana przez kilka godzin.

Do tragicznego zdarzenia doszło na 657. kilometrze drogi krajowej nr 8, pomiędzy Białymstokiem a Augustowem - informuje straż pożarna.

 

- Samochód osobowy audi zderzył się z lawetą. Według świadków zdarzenia, kierujący samochodem osobowym stracił panowanie nad pojazdem, po czym zjechał na przeciwległy pas jezdni, gdzie zderzył się z nadjeżdżającym pojazdem - kpt. Roman Pietroczuk z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku.

 

ZOBACZ: Mazowieckie: Nie żyje była posłanka Lucyna Wiśniewska. Zginęła w wypadku samochodowym

 

Osobowe auto uderzyło bokiem od strony pasażera.

 

"W chwili przybycia na miejsce zdarzenia pierwszych zastępów, kierowca i pasażer całkowicie zniszczonego audi, nie dawali żadnych oznak czynności życiowych" - poinformowali strażacy.

Lekarz stwierdził zgon dwóch mężczyzn

Ratownicy pomogli rannemu kierowcy lawety, którego zaopatrywali już świadkowie wypadku. Gdy na miejsce dotarło pogotowie ratunkowe, mężczyzna został zabrany do szpitala na badania.

 

Na miejscu lądował także helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Jednak lekarz potwierdził śmierć podróżujących audi dwóch mężczyzn.

 

ZOBACZ: Wręczyca Wielka. Tragiczny wypadek. Zginęła matka i córka

 

- Do wydobycia ciał poszkodowanych z wraku pojazdu, strażacy musieli użyć ratowniczych zestawów narzędzi hydraulicznych - poinformował kpt. Pietruczuk. Działania dwóch zastępów strażaków z PSP i jednego z OSP Jurowce trwały około półtorej godziny.

 

Droga krajowa nr 8 na odcinku od obwodnicy Wasilkowa do miejscowości Rybniki była zablokowana w obu kierunkach przez kilka godzin.

 

Do wypadku doszło między Augustowem a BiałymstokiemKomenda Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku
Do wypadku doszło między Augustowem a Białymstokiem
Tragedia wydarzyła się na odcinku drogi krajowej nr 8, prowadzącym przez las.Komenda Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku
Tragedia wydarzyła się na odcinku drogi krajowej nr 8, prowadzącym przez las.

 

hlk/zdr / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie