USA. Kobieta zeznała, że jej ojciec zabił ok. 70 osób. Pomagała mu ukrywać zwłok

Świat
USA. Kobieta zeznała, że jej ojciec zabił ok. 70 osób. Pomagała mu ukrywać zwłok
Pixabay/Twitter
Donald Dean Studey miał zamordować kilkadziesiąt osób

W stanie Iowa trwa śledztwo po tym, jak Lucy Studey złożyła szokujące zeznania, że jej ojciec był seryjnym mordercą, który zabił kilkadziesiąt osób. Kobieta powiedziała policji, że razem z rodzeństwem pomagali mu ukrywać zwłoki ofiar.

Historię Lucy Studey opisuje amerykański Newsweek. Według gazety kobieta zgłosiła się na policję i zeznała, że jej nieżyjący od 10 lat ojciec, Donald Dean Studey zamordował od 50 do 70 osób. Do zabójstw miało dochodzić przez 30 lat. 

Zabijał na oczach dzieci?

Kobiety, które miały paść ofiarą seryjnego mordercy, były w większości prostytutkami lub przypadkowymi przechodniami z pobliskiej Omaha w stanie Nebraska. Donald Dean Studey miał je zwabiać na swoją działkę, a tam, jak relacjonuje jego córka, "rozbijał im głowy lub w nie kopał" w przyczepie, w której mieszkała rodzina. Wszystko miało dziać się na oczach dzieci. 

 

Lucy Studey dodała, że razem z rodzeństwem byli zmuszani do pomocy w pozbywaniu się ciał ofiar, które zakopywał w pobliżu studni na ich działce. - Po prostu mówił nam, że musimy iść do studni, a ja wiedziałem, co to oznacza – zeznała Studey.

 

ZOBACZ: USA. Zabijał i okradał starsze kobiety. Seryjny morderca skazany

 

- Za każdym razem, gdy szłam do studni lub na wzgórza, bałam się, że stamtąd nie wrócę. Myślałam, że mnie też zabije, bo nie będę trzymać gęby na kłódkę - dodała. Kobieta wyznała też, że jej brat popełnił samobójstwo w wieku 39 lat.

 

Ojciec Lucy Studey zmarł w wieku 75 lat w 2013 roku. Miał przeszłość kryminalną jako handlarz narkotyków i broni, odsiadywał też wyroki za drobne kradzieże i jazdę po pijanemu.  

 

Szeryf: Musimy mieć więcej dowodów

Szeryf hrabstwa Fremont, Kevin Aistrope, powiedział "Des Moines Register", że dwa psy tropiące obwąchały wskazany przez kobietę teren i wskazały dwa miejsca, gdzie mogą być zakopane rozkładające się zwłoki.

 

ZOBACZ: USA. Seryjny morderca zmarł w oczekiwaniu na egzekucję

 

- Musimy mieć więcej dowodów - powiedział, ale przyznał, że podjęte przez psy tropy uwiarygadniają historię opowiedzianą przez kobietę.

 

Śledztwo jest na początkowym etapie.

pgo/ml / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie