Podlaskie. Przemytnicy mieli pojazd jak z filmów akcji. Straż Graniczna zatrzymała kontrabandę

Polska
Podlaskie. Przemytnicy mieli pojazd jak z filmów akcji. Straż Graniczna zatrzymała kontrabandę
Straż Graniczna
Wartość towaru przekraczała 300 tys. złotych

Samochód jak z filmów gangsterskich znaleźli funkcjonariusze Straży Granicznej na jednej z posesji w woj. podlaskim. W uzbrojonym aucie odkryto 22 tys. paczek nielegalnych papierosów o wartości 324 tys. zł. Zatrzymano trzech obywateli Polski i zarekwirowano samochód, którym przewożona była kontrabanda.

Do ujawnienia nielegalnych wyrobów akcyzowych doszło 18 października br. podczas prowadzenia czynności służbowych przez Straż Graniczną (SG) na terenie gminy Giby (woj. podlaskie).

 

Funkcjonariusze z placówki SG w Sejnach wspólnie z funkcjonariuszami Wydziału Zabezpieczenia Działań z Augustowa na jednej z posesji i w znajdującym się tam samochodzie ujawnili znaczne ilości nielegalnych papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Nielegalny towar został skonfiskowany

- W wyniku przeprowadzonych działań w sumie zabezpieczono 22 tys. paczek papierosów o szacunkowej wartości ponad 324 tys. zł - przekazała rzecznik Straży Granicznej mjr SG Katarzyna Zdanowicz. - W związku ze sprawą zatrzymano trzech obywateli Polski - dodała.

 

Okazało się również, że przemytnicy przygotowali auto na wypadek pościgu i umieścili w nim w specjalnie skonstruowanych skrytkach kolce.

 

Przemytnicy byli przygotowani na pościgStraż Graniczna
Przemytnicy byli przygotowani na pościg

 

Mężczyźni usłyszeli zarzuty popełnienia przestępstwa karno-skarbowego, za które grozi wysoka grzywna i utrata nielegalnego towaru.

 

Funkcjonariusze Straży Granicznej zabezpieczyli kontrabandęStraż Graniczna
Funkcjonariusze Straży Granicznej zabezpieczyli kontrabandę

 

Papierosy bez polskich znaków akcyzy zostały zabezpieczone przez funkcjonariuszy z placówki SG w Sejnach do czasu przekazania ich funkcjonariuszom Krajowej Administracji Skarbowej (KAS). Jako dowód w sprawie zabezpieczono również samochód Audi A8 o wartości 25 tys. zł.

 

ZOBACZ: Leciała z Krakowa do Wielkiej Brytanii. Straż Graniczna odkryła w jej plecaku ostre naboje


Od początku 2022 roku funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili przemyt papierosów o wartości ponad 6,2 mln zł.

mbl/ sgo / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie