USA. Zaskakujące wyznanie gwiazdora. Kevin Spacey żałuje, że przepraszał

Świat
USA. Zaskakujące wyznanie gwiazdora. Kevin Spacey żałuje, że przepraszał
Reuters

Amerykański gwiazdor Kevin Spacey stwierdził przed nowojorskim sądem, że żałuje swoich przeprosin wobec aktora Anthony'ego Rappa, który oskarżył go o napaść seksualną. Uhonorowany Oscarami za filmy "American Beauty" i "Podejrzani" aktor utrzymuje, że jest niewinny.

Anthony Rapp w 2017 roku w tekście w "BuzzFeed News" oskarżył gwiazdora o napaść seksualną i spowodowanie zaburzeń emocjonalnych.

 

ZOBACZ: Kevin Spacey oczyszczony z zarzutu o molestowanie 18-latka

 

Według niego miało do tego dojść w 1986 roku, kiedy miał 14 lat. Rapp twierdzi, że 26-letni wówczas, pijany Spacey w trakcie przyjęcia w swoim mieszkaniu "położył się na nim, próbując go uwieść".

 

 

Według Rappa, rozpoczynającego w tym czasie karierę na Broadwayu, było to dla niego przerażające doświadczenie. W listopadzie 2020 roku mężczyzna pozwał Spacey’a, żądając 40 mln dolarów odszkodowania.

 

W następstwie artykułu Spacey wydał oświadczenie, w którym ujawnił się jako gej i przeprosił Rappa za nieodpowiednie zachowanie.

"Wyciągnąłem lekcję"

W poniedziałek podczas procesu przed sądem federalnym na Manhattanie Kevin Spacey przyznał, że zarzuty Rappa stanowiły dla niego szok i są nieprawdziwe. Zeznał, że nigdy nie był z nim sam na sam. Jak dodał teraz z perpektywy czasu żałuje swoich przeprosin. 

 

- Wyciągnąłem lekcję, która brzmi: nigdy nie przepraszaj za coś, czego nie zrobiłeś - podkreślił aktor cytowany przez Reutersa.

 

ZOBACZ: Kevin Spacey wraca na ekrany. Zagra w filmie o niesłusznie oskarżonym o pedofilię

 

Sędzia federalny Lewis Kaplan odrzucił zarzut Rappa o spowodowanie cierpień emocjonalnych. Zezwolił na podtrzymanie pozwu o napaść seksualną.

 

Spacey stoi również w obliczu procesu karnego w Londynie wyznaczonego na przyszły rok. Nie przyznał się do winy w pięciu zarzutach o przestępstwa seksualne w latach 2005-2013.

dk / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie