Ukraina: Dzień Obrońców Ojczyzny. Prezydent Wołodymyr Zełenski: Dziękuję wszystkim obrońcom Ukrainy

Świat
Ukraina: Dzień Obrońców Ojczyzny. Prezydent Wołodymyr Zełenski: Dziękuję wszystkim obrońcom Ukrainy
Facebook/Wołodymyr Zełenski
Wyzwólmy wszystkich naszych. Odbierzemy wszystko, co słusznie do nas należy - zapowiedział ukraiński prezydent

Dzień, który minął, piątek 14 października to nasze święto, Dzień Obrońców Ojczyzny, święto naszej patronki Najświętszej Bogurodzicy i Dzień Kozaków - mówił prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski w przemówieniu wygłoszonym w piątek późnym wieczorem. Podkreślił, że Ukraina pamięta o wszystkich swoich obrońcach i i nie zostawi żadnego z nich na pastwę wroga.

- Chcę podziękować wszystkim, którzy składali dzisiaj życzenia sobie nawzajem i naszej armii, wszystkim naszym żołnierzom. Chcę podziękować wszystkim, którzy spędzili ten dzień tak jak wiele innych, na polu walki i na służbie - mówił ukraiński prezydent na nagraniu zamieszczonym w mediach społecznościowych.

 

ZOBACZ: Wojna w Ukrainie. Rosja rozpoczyna ewakuację obwodu chersońskiego

 

Zełenski dodał, że chce również podziękować wszystkim osobom znajdującym się na terytoriach okupowanych przez Rosję lub przymusowo deportowanym do tego kraju, które świętowały Dzień Obrońców Ojczyzny po cichu, w milczeniu, ale łącząc się z całym krajem.

 

 

- Ukraina pamięta o wszystkich. Nie zostawimy nikogo i nic, co ukraińskie wrogowi. Wyzwólmy wszystkich naszych. Odbierzemy wszystko, co słusznie do nas należy - zapowiedział ukraiński prezydent.

 

ZOBACZ: Wojna w Ukrainie. Ataki irańskimi dronami kamikadze

 

Przekazał też, że podczas piątkowego święta odznaczył żołnierzy medalami, a także odwiedził rannych w szpitalu; podziękował personelowi medycznemu za ratowanie życia ukraińskich obrońców.

grz / PAP / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie