Koronawirus: Ostatniej doby zmarło w Polsce 31 osób z powodu z COVID-19

Polska
Koronawirus: Ostatniej doby zmarło w Polsce 31 osób z powodu z COVID-19
Polsat News
Tydzień temu zanotowano 13 zgonów

Minionej doby badania potwierdziły 1594 zakażenia koronawirusem, w tym 299 ponownych; zanotowano 31 zgonów osób z COVID-19 – poinformowano w sobotę na stronach rządowych. Wykonano 9547 testów w kierunku SARS-CoV-2.

Tydzień temu, 8 października, informowano, że badania potwierdziły 3743 zakażenia koronawirusem, a także, że zanotowano 13 zgonów osób z COVID-19.

 

ZOBACZ: Mężczyzna z Włoch zakażony HIV, koronawirusem i małpią ospą jednocześnie

 

Łącznie - jak przekazano w sobotę - od 4 marca 2020 r., gdy wykryto w Polsce pierwsze zakażenie SARS-CoV-2, potwierdzono 6 326 446 przypadków. Zmarło 117 900 osób z COVID-19.

Nowe warianty BQ.1 oraz BQ.1.1

Tymczasem szybko rozprzestrzeniają się nowe warianty SARS-CoV-2 znane jako BQ.1 oraz jego potomek BQ.1.1 W USA w nieco ponad miesiąc od określenia ich tymi symbolami stanowią one już ponad 10 proc. nowych infekcji w całym kraju. W tych przypadkach może zawodzić odporność nabyta przez ludzi po wcześniejszych infekcjach lub szczepionkach przeciwko COVID-19

 

Takie dane wynikają z zaktualizowanych szacunków ogłoszonych przez amerykańskie Centra ds. Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC). Jako dość kłopotliwe tempo wzrostu odsetka tych wariantów koronawirusa ocenił główny doradca medyczny prezydenta Joe Bidena, dr Anthony Fauci, w wywiadzie dla CBS News.

grz/PAP/ Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie