USA. Strzelec zabił kilka osób w Karolinie Północnej. Dwie kolejne zostały ranne

Świat
USA. Strzelec zabił kilka osób w Karolinie Północnej. Dwie kolejne zostały ranne
PAP/EPA/VEASEY CONWAY
Policjanci pracują na miejscu strzelaniny w Raleigh (USA)

W strzelaninie w Raleigh zginęło pięć osób, w tym policjant - przekazały media. Sprawca został ujęty kilka godzin po zdarzeniu. Był to nastolatek uzbrojony w broń długą. Według szacunków policyjnych w 2021 r. zastrzelono w USA ok. 49 tys.

Do strzelaniny doszło w godzinach wieczornych w rejonie Neuse River Greenway, w Raleigh w stanie Karolina Północna, w jednym z parków. Parę godzin później policja otoczyła podejrzanego - przekazał New York Times.

 

Okazało się, że to biały nastolatek, był uzbrojony w broń długą. Został zatrzymany w jednym z garażów. 

 

- Pięć osób nie żyje, w tym jeden policjant. Dwie inne osoby zostały ranne, w tym funkcjonariusz - przekazała burmistrz Raleigh Mary-Ann Baldwin. - Wszyscy w Raleigh musimy być solidarni. Musimy wspierać tych w naszej społeczności, którzy stracili bliskie osoby - dodała.


Departament Policji w Raleigh poprosił mieszkańców dzielnicy Hedingham o pozostanie w domach.

 

 

Lokalna telewizję WTVD relacjonowała akcję poszukiwania strzelca. Trwa dochodzenie mające wyjaśnić okoliczności tragedii.

Strzelaniny w USA zbierają krwawe żniwo

Burmistrz podczas konferencji prasowej odniosła strzelaninę do ogólnej sytuacji w USA. - Musimy zatrzymać tę bezmyślną przemoc w Ameryce. Musimy zająć się przemocą z użyciem broni - przekazała. Jak podkreśliła, przestępstwa przy użyciu broni palnej są prawdziwą plagą.

 

ZOBACZ: USA. Atak pitbulli na rodzinę. Nie żyje dwoje dzieci. Matka w szpitalu

 

Według szacunków policyjnych w 2021 r. zastrzelono w USA ok. 49 tys. osób w porównaniu z 45 tys. rok wcześniej. Jest to rekordowa ilość ofiar.

mbl / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie