Słowacja. Atak niedźwiedzia. Zwierzę rzuciło się na biegacza

Świat
Słowacja. Atak niedźwiedzia. Zwierzę rzuciło się na biegacza
horská záchranná služba
Atak niedźwiedzia na słowackim szlaku górskim

Na jednym z żółtych górskich szlaków na Słowacji mężczyzna został brutalnie zaatakowany przez niedźwiedzia. Turysta miał na ciele ślady zadrapań i ugryzień. Z relacji służb wynika, że dzikie zwierzę rzuciło się na biegacza w sumie trzy razy.

Jak podaje Horská záchranná služba (HZS) niedźwiedź brutalnie zaatakował mężczyznę, który wybrał się na górski szlak, żeby pobiegać. Nieszczęśliwie na jego drodze pojawił się niedźwiedź. Zwierzę zaatakowało biegacza.

Atak niedźwiedzia na szlaku

"Na numer alarmowy otrzymaliśmy zgłoszenie z prośbą o pomoc dla mężczyzny, który miał zostać zaatakowany przez niedźwiedzia" - powiedziała Alena Krčová, rzeczniczka Centrum Operacyjnego Słowackiego Pogotowia Ratunkowego, która potwierdziła lokalnym mediom informację o interwencji ratowników medycznych.

 


Niedźwiedź zaatakował człowieka w sumie trzy razy. Na początku rzucił się na głowę mężczyzny. W wyniku uderzenia biegacz został powalony na ziemię, a zwierzę zawracało do leżącego jeszcze dwa razy.

 

"Mężczyzna ma ślady ugryzień na całym ciele, w szczególności na rękach, nogach i klatce piersiowej" - informuje HZS.


Ratownicy górscy opatrzyli mężczyznę na miejscu, a następnie przekazali pogotowiu ratunkowemu, które przetransportowało przytomnego rannego do szpitala - czytamy w komunikacie słowackich ratowników.

nb / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie