Rosja. Eksplozje w Biełgorodzie. Ostrzelano magazyn amunicji

Świat
Rosja. Eksplozje w Biełgorodzie. Ostrzelano magazyn amunicji
Telegram/AFU StratCom/Twitter/ТРУХА
W czwartek wieczorem w Biełgorodzie doszło do kolejnych eksplozji

W czwartek wieczorem w rosyjskim Biełgorodzie doszło do kolejnych eksplozji. Według różnych doniesień strona ukraińska zaatakowała skład amunicji. Tę informację potwierdził gubernator obwodu biełgorodskiego Wiaczesław Gładkow. Pojawiły się wiadomości o wybuchach w cukrowni.

Gładow na pośrednictwem Telegrama przekazał, że to Ukraińcy doprowadzili do eksplozji. 

 

"We wsi obwodu biełgorodskiego w wyniku ostrzału Sił Zbrojnych Ukrainy wysadzony został skład amunicji. Według wstępnych danych nie ma ofiar ani rannych. Mieszkańcy zostaną teraz zabrani na bezpieczną odległość. Na miejscu jest naczelnik okręgu Władimir Percew i służby operacyjne" - napisał szef obwodu biełgorodskiego. 

 

 

Pojawiły się też doniesienia mieszkańców o wybuchach w pobliżu cukrowni we wsi Oktiabrsky. Jak informuje na telegramie portal Meduza, najpierw słyszane były głośne trzaski, a później odczuwalne były wstrząsy. Władze nie skomentowały jeszcze incydentu. 

 

 

Biełgorod jest miastem, w którym od momentu rozpoczęcia rosyjskiej inwazji na Ukrainę regularnie dochodzi do eksplozji. 

 

 

"Region Biełgorod jest stale pod ostrzałem Ukrainy. Żółty poziom zagrożenia terrorystycznego obowiązuje w całym regionie od 11 kwietnia" - podaje rosyjska agencja RIA Novosti. 

 

 

Zdarzają się jednak incydenty, które są przypisywane samym Rosjanom. Także w czwartek (13 października) w wieżowiec położony kilka kilometrów od centrum miasta uderzyły najprawdopodobniej szczątki pocisku. Wiele wskazuje na to, że był to efekt nieudanej próby posłania rakiety z systemu S-300 w kierunku Charkowa. Więcej TUTAJ

ap / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie