Poseł opozycji do polityków prawicy: Zachowujecie się jak ruskie onuce, udostępniając takie rzeczy

Polska
Poseł opozycji do polityków prawicy: Zachowujecie się jak ruskie onuce, udostępniając takie rzeczy
Polsat News
Program "Debata Dnia"

- Zachowujecie się jak ruskie onuce, udostępniając takie rzeczy - powiedział poseł Krutul do polityka PiS, nawiązując do krążącego w sieci wywiadu z Łukaszenką, na którym dyktator wychwala Tuska. - Bezsensowne są próby wiązania Putina z polskim rządem - odpowiedział poseł PiS Paweł Lisiecki. Dodał, że obecna władza robi wszystko, żeby Rosja przegrała wojnę z Ukrainą.

W programie "Debata Dnia" u Agnieszki Gozdyry politycy debatowali nad tym, kto z kim trzyma w Europie. Dyskusja zahaczyła także o krążący w sieci, nagrany w grudniu 2021 roku, wywiad z Alaksandrem Łukaszenką. Dyktator wychwala na nim Donalda Tuska oraz wyraża się z dezaprobatą o Prawie i Sprawiedliwości.

 

Poseł Nowej Lewicy Paweł Krutul odniósł się do tego nagrania i do faktu przesyłania go sobie przez internautów. - Gdy czytam treść postów pod tym filmem, to uważam, że w dwóch stolicach strzelają korki od szampana: na Kremlu i w Mińsku - powiedział.

Paweł Krutul: Zachowujecie się jak ruskie onuce, gdy udostępniacie to nagranie

- Wy też się w to wpisujecie, często nazywacie innych ludzi ruskimi onucami, a tu można powiedzieć, że sami zachowujecie się jak ruskie onuce, pisząc i udostępniając takie rzeczy - przekazał.

 

Dodał, że kilkaset kilometrów stąd jest wojna, gdzie ludzie są torturowani i giną. - A co wy robicie? Wykopujecie coraz większy dół między Polakami - powiedział poseł Krutul.

 

ZOBACZ: Paweł Kowal: W dokumencie wysłanym Niemcom nie ma słowa "reparacje"

 

Polityk Koalicji Obywatelskiej Arkadiusz Marchewka odniósł się do wystąpienia Mateusza Morawieckiego na wiecu hiszpańskiej, prawicowej i antyeuropejskiej partii VOX. - Premier polskiego rządu nazwał, na spotkaniu w Hiszpanii, Unię Europejską "transnarodową bestią". Podważył tym samym wszystkie wartości europejskie. Przecież wolność i demokracja, to są te wartości, o które walczą dziś Ukraińcy - przekazał poseł Marchewka. Dodał, że występowanie razem z sojusznikami złoczyńcy Putina jest niedopuszczalne.

"Orban głosował na Tuska w wyborach przewodniczącego Rady Europejskiej"

- Niedopuszczalne jest to, że opozycja atakuje polski rząd, który pomaga Ukrainie - powiedział poseł Prawa i Sprawiedliwości Paweł Lisiecki. Dodał, że to absolutne kłamstwo, gdy opozycja mówi, że PiS jest prorosyjski.

 

ZOBACZ: Krzysztof Lipiec w "Debacie Dnia": Orban to nie kto inny jak wychowanek Donalda Tuska

 

Na sugestię posła Marchewki, że rząd polski działał przeciw Unii razem z premierem Węgier, Lisiecki odpowiedział, że Orban był w rodzinie politycznej razem z Donaldem Tuskiem. - On głosował na Tuska w wyborach na przewodniczącego Rady Europejskiej - dodał.

 

WIDEO - Poseł opozycji: Zachowujecie się jak ruskie onuce, udostępniając takie rzeczy

 

 

- Jasno trzeba powiedzieć, że polski rząd robi wszystko, żeby Rosja przegrała w Ukrainie. Natomiast próby jakiegokolwiek powiązania rządu PiS z Putinem, nie mają żadnego sensu - podsumował poseł Lisiecki.

mbl/Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie