Gen. Bieniek: Rosja zdecydowała się na atak z bezsilności. Krytyka Putina jest olbrzymia

Polska
Gen. Bieniek: Rosja zdecydowała się na atak z bezsilności. Krytyka Putina jest olbrzymia
Polsat News
Gen. Mieczysław Bieniek w Polsat News

W poniedziałek rano doszło do ataków na kilka regionów Ukrainy. - Większość tego uzbrojenia spada na obiekty cywilne - powiedział w Polsat News były zastępca dowódcy strategicznego NATO gen. Mieczysław Bieniek. - To jest akt determinacji i wyraz nacisku na administrację Putina, aby osiągnąć w końcu jakieś cele - dodał.

- Krytyka Putina i jego generalicji jest olbrzymia. W związku z tym z bezsilności zdecydowali się na atak, z ich punktu widzenia, na punkty krytyczne. Nie osiągają tych celów. Bombardowane są obiekty cywilne - powiedział gen. Bieniek. Dodał, że jest to terrorystyczny atak na infrastrukturę cywilną.

 

Pojawiają się doniesienia o zmierzających w stronę Ukrainy kolejnych rakietach. Generał stwierdził, że Kijów potrzebuje jak najszybciej systemów obrony przeciwlotniczej średniego zasięgu zdolnych do zwalczania nadlatujących rakiet. - To, że rakiety zostały wykryte, to jest już duży sukces - powiedział gen. Bieniek. 

 

ZOBACZ: Wybuch na Moście Krymskim. Miedwiediew straszy "zniszczeniem terrorystów"

 

Dodał, że te, które uderzyły rano w kilka regionów Ukrainy mogły zostać wystrzelone z Białorusi. - Łukaszenka może być zamieszany w przestępstwo - powiedział Bieniek. - Rosjanie wystrzeliwują się ze swoich systemów obronnych - podkreślił. - To sprawi, że wzrośnie wściekłość i determinacja Ukrainy - dodał.

 

Co jeszcze może zrobić przywódca białoruskiego reżimu? - Łukaszenka może udzielić wsparcia pod względem logistyki. Białorusini nie mają ducha bojowego - powiedział gen. Bieniek

Atak na most krymski. "Nie można wykluczyć, że zrobiła to Rosja"

- Możemy dyskutować, o zniszczeniu mostu krymskiego - kto to zrobił. Nie można wykluczyć, że zrobiła to sama strona rosyjska, bo ten most jest tak uszkodzony, że do eksploatacji może wrócić bardzo szybko - uznał generał. - Ich myślenie: nie ma sukcesów na froncie, to musimy dowalić tym co mamy jeszcze, czyli rakietami dalekiego zasięgu - powiedział.

 

WIDEO: Gen. Mieczysław Bieniek w Polsat News

 

Czy Rosja może zostać uznana za państwo terrorystyczne?

Bieniek zapytany o możliwość uznania Rosji za państwo terrorystyczne uznał, że jest to bardzo trudne. - Moskwa jest członkiem Rady Bezpieczeństwa i na ten moment nie ma instrumentów, by ją z Rady wykluczyć - powiedział.


- Kreml mówi, że jeśli zostaną zaatakowane obiekty na terenie Rosji to będzie to atak na naszą ziemię, ale to Rosja przenosi atak na inne terytorium - uznał gen. Bieniek.

msm / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie