Lublin. Mężczyzna przebrany za kobietę śledził 38-latkę. Grozi mu do ośmiu lat więzienia

Polska
Lublin. Mężczyzna przebrany za kobietę śledził 38-latkę. Grozi mu do ośmiu lat więzienia
KMP Lublin
Policja zatrzymała podejrzanego za uporczywe nękanie

Mężczyzna przebrany za kobietę przez kilka dni śledził mieszkankę Lublina. 49-latek nie zaczepiał pokrzywdzonej, ale stwarzał poczucie zagrożenia. Policja po paru dniach ujęła sprawcę. Mężczyzna otrzymał zakaz zbliżania i kontaktowania się z kobietą.

Mężczyzna przebrany za kobietę od kilku dni śledził 38-letnią mieszkankę Lublina. Kobieta poczuła się zagrożona i zwróciła się o pomoc.

 

- Zgłoszenie w tej sprawie policjanci z siódmego komisariatu otrzymali w ubiegłym tygodniu - powiedział nadkomisarz Kamil Gołębiowski. - Z relacji zgłaszającej 38-latki wynikało, że od kilku dni jest śledzona przez mężczyznę przebranego za kobietę - dodał.

 

Mieszkanka Lublina oświadczyła, że do tych zdarzeń dochodzi wcześnie rano, gdy idzie do pracy. Mężczyzna jej nie zaczepiał, swoim zachowaniem jednak wzbudził poczucie zagrożenia.

Mężczyzna miał w reklamówce damskie buty na obcasie

- W działania kryminalnych z komendy włączyła się również dzielnicowa z rejonu, gdzie dochodziło do tych incydentów, młodszy aspirant Katarzyna Steć. Wspólnie z kolegami z rewiru dzielnicowych przez ostatnie dni codziennie przychodziła na godz. 4:30, aby prowadzić obserwację - przekazał policjant. Dodał, że mundurowi patrolowali okolicę w oczekiwaniu na ponowne pojawienie się sprawcy.

 

Podczas jednej z obserwacji udało się namierzyć mężczyznę, który czekał na 38-latkę.

 

- Był kompletnie zaskoczony zatrzymaniem - przekazał nadkomisarz Kamil Gołębiowski. - W reklamówce miał damskie buty na obcasie. Podczas przeszukania w miejscu jego zamieszkania policjanci odnaleźli inne elementy damskiej garderoby - dodał.

 

ZOBACZ: Lubartów: Policja szuka "akrobaty", który w nocy uszkodził szlaban

 

49-letni mieszkaniec Lublina został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej Lublin-Południe, gdzie usłyszał zarzuty. Decyzją śledczych trafił pod dozór policji.

 

Mężczyzna otrzymał zakaz zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzoną. Za uporczywe nękanie grozi mu do ośmiu lat więzienia.

mbl/zdr/Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie