Ukraina. Portugalia i Hiszpania chcą zorganizować MŚ 2030 wraz z Ukrainą

Świat
Ukraina. Portugalia i Hiszpania chcą zorganizować MŚ 2030 wraz z Ukrainą
Bohdan2004/wikimedia.commons
Na Arenie Lwów rozgrywane były mecze Euro 2012

Portugalia i Hiszpania zaprosiły Ukrainę i wspólnie składają wniosek o organizację Mistrzostw Świata FIFA 2030 - podaje portal "Ukraińska Prawda". Oznacza to, że jeśli propozycja państw Półwyspu Iberyjskiego wygra, to na mundialu, który odbędzie się za osiem lat, część meczów zostanie rozegrana za naszą wschodnią granicą.

Szefowie piłkarskich związków Portugalii Fernando Gomez, Hiszpanii Luis Rubiales i Ukrainy Andrij Pawelka spotkali się w środę w siedzibie UEFA. 

 

ZOBACZ: Szwajcaria. Oszustwa w FIFA. Prokurator chce kary więzienia w zawieszeniu

 

"Portugalski Związek Piłki Nożnej i Królewski Hiszpański Związek Piłki Nożnej zaangażowały Ukrainę w organizację Mistrzostw Świata 2030" - czytamy w komunikacie ukraińskiej federacji. 

Mundial pomoże w odbudowie 

Państwa położone na Półwyspie Iberyjskim postanowiły zaangażować kraj ogarnięty wojną z podziwem przyglądając się "wytrwałości" i "oporności narodu". Przedstawiciele futbolowych potęg wierzą, że inicjatywa przyczyni się do odbudowy wyniszczonego rosyjską inwazją kraju "dzięki sile piłki nożnej".

 

W komitecie koordynacyjnym, który przygotowuje ofertę organizacji MŚ 2030 zasiądą także przedstawiciele strony ukraińskiej.

 

"Wierzymy, że piłkarska rodzina z całego świata podchwyci i wesprze tę inicjatywę" - czytamy. 

 

Ukraina w 2012 wraz z Polską zorganizowała mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Mecze rozgrywano wtedy na stadionach we Lwowie, w Charkowie, Kijowie i Doniecku. 

ap/grz / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie