Ukraina prze na wschód: Obwód charkowski wyzwolony. Na południu Rosjanie uciekający za Dniepr

Świat
Ukraina prze na wschód: Obwód charkowski wyzwolony. Na południu Rosjanie uciekający za Dniepr
Telegram/Google Maps
Wojska ukraińskie wyzwoliły cały obwód charkowski

Ukraina kontynuuje kontrofensywę i odnosi sukcesy w północnej i południowej części frontu. Jak poinformował reporter Polsat News, udało się wyzwolić cały obwód charkowski spod rosyjskiej okupacji. Z kolei na południu Ukraińcy dotarli do Dniepru w obwodzie chersońskim i zbliżają się do stolicy regionu od zachodu i północy.

Jak ustalił reporter Polsat News Mateusz Lachowski, Ukraina wyzwoliła cały obwód charkowski. Informacja została potwierdzona w trzech źródłach. Ten region od wschodu graniczy z obwodami ługańskim i donieckim, których wschodnia granica jest też granicą Ukrainy. 

 

To jednak nie koniec sukcesów ukraińskiej armii. Ofensywa trwa również na południu. Lachowski, powołując się na kanadyjskiego analityka wojskowego Michaela MacKaya, przekazał, że walczącym o swój kraj żołnierzom udało się dotrzeć do Dniepru w rejonie miejscowości Dudczany w obwodzie chersońskim. 

 

 

Według MacKaya pozycje wojsk rosyjskich na prawym brzegu Dniepru są nie do uratowania. Oznacza to, że wojska ukraińskie od zachodu i północy zbliżają się do stolicy regionu - Chersonia, wciąż pozostającego pod rosyjską okupacją. Lachowski przekazał też, że informację o zajęciu miejscowości Dudczany potwierdzają też źródła rosyjskie.

jk/sgo/ Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie