Wojna w Ukrainie. Były doradca Putina o groźbach nuklearnych: Ostatni argument Kremla

Świat
Wojna w Ukrainie. Były doradca Putina o groźbach nuklearnych: Ostatni argument Kremla
EPA/SERGEI KARPUKHIN/SPUTNIK/KREMLIN POOL
Putin kilkukrotnie groził użyciem broni atomowej

Arsenał jądrowy, broń jądrowa to jest taki ostatni argument Kremla - powiedział w programie "Dzień na Świecie" w Polsat News były doradca Władimira Putina Gleb Pawłowski. Zaznaczył, że "broń jądrowa jest bardzo zróżnicowana, ma wiele kalibrów".

Putin i rosyjscy oficjele coraz częściej mówią o użyciu przez Rosję broni atomowej. Groźby kierowane, także wobec Zachodu, nasiliły się w od czasu sukcesów ukraińskiej kontrofensywy i coraz dotkliwszych porażek rosyjskiej armii.

 

- Ten argument zostanie zrealizowany tylko i wyłącznie w przypadku bezpośredniego zagrożenia dla Rosji, czy dla tej władzy - powiedział Pawłowski, zaznaczając, że to ostateczny argument Kremla.

 

ZOBACZ: Wojna w Ukrainie. Zaskoczenie w Łymanie. Nikt im nie powiedział, że przez dobę mieszkali w Rosji

 

Jego zdaniem "oczywiście, nie wszystko zostanie uruchomione od razu". - My sobie czasem wyobrażamy, że jest czerwony guzik, ktoś go naciska i koniec życia, ale prawda jest taka, że broń jądrowa ma wiele kalibrów - zaznaczył były doradca Putina. 

 

Przypomniał, że w rosyjskim arsenale "jest broń neutronowa i tak dalej, są naprawdę bardzo różne warianty". 

Putin i sobowtóry?

- To nie jest ten sam człowiek którym był 20 lat temu, ale żeby się zmieniać nie trzeba mieć sobowtóra - odpowiadał, pytany o to, czy rosyjski włodarz może korzystać z sobowtórów. 

 

WIDEO: Czy i ilu Putin ma sobowtórów? "On nawet mówi inaczej, żartuje inaczej"

 

 

Zdaniem Pawłowskiego, to nie jest takie proste do określenia. - Sobowtór by się zmieniał razem z nim. To jest wersja optymistyczna. Wydaje mi się,  że to nie sobowtór, myślę że to ten sam Putin, którego znam, ale on się tak zmienił jako człowiek, jako jednostka, że trudno go poznać - uznał. 

 

ZOBACZ: Rosja. Deputowany Dumy Państwowej Andriej Gurulow grozi Europie atakiem atomowym

 

- On nawet mówi inaczej, nawet żarty opowiada inaczej - ocenił. 

Szef wywiadu Ukrainy: Są trzy sobowtóry 

- Moim zdaniem istnieją trzy sobowtóry, które osobiście od razu zauważam - powiedział dla ukraińskiej stacji "1+1" Kyryło Budanow, szef ukraińskiego wywiadu. 

 

Dodał, że Putin mógł "zostać zastąpiony przez sobowtóra na przykład podczas podróży do Iranu, która odbyła się w lipcu". Według niego właśnie podczas tej wizyty Putin wyglądał "nietypowo", co wskazuje, że mężczyzna uwieczniony na nagraniu nie jest prezydentem Rosji. 

 

Informacje o sobowtórach Putina pojawiają się od dłuższego czasu, a detale na jakie zwracają uwagę eksperci to m.in. twarz, sposób zachowania i wzrost. 

laf/grz/Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie