Wojna w Ukrainie. Pijani Rosjanie na komisjach mobilizacyjnych. "W życiu nie widziałem trzeźwych"

Świat
Wojna w Ukrainie. Pijani Rosjanie na komisjach mobilizacyjnych. "W życiu nie widziałem trzeźwych"
EPA/YURI KOCHETKOV
Szczere słowa rosyjskiego polityka w propagandowej telewizji

Ja w życiu nie widziałem tam trzeźwych ludzi - powiedział w telewizyjnym wywiadzie rosyjski deputowany Andriej Gurulew, Były zastępca dowódcy południowego okręgu wojskowego Rosji odniósł się do pojawiających się w mediach społecznościowych informacji o pijanych rekrutach w komisjach mobilizacyjnych.

Andriej Gurulew odpowiadał na pytania dotyczące postępów mobilizacji. Jako były wojskowy odniósł się do doniesień o pijanych rekrutach i mężczyznach pod wpływem zgłaszających się na komisje poborowe

 

W programie prowadzonym przez propagandystę Władimira Sołowjowa opowiadał, że wielokrotnie bywał wśród żołnierzy, w bazach i koszarach. Ocenił krótko "ja tam w życiu trzeźwych ludzi nie widziałem". Słowa deputowanego nie wybrzmiały jak krytyka, ale jak opis długotrwałego powszechnego stanu rzeczy.

 

- To prawda i zawsze tak było w naszym kraju - zapewniał polityk. Gurulew dodawał też, że pijani żołnierze "po odespaniu" są w stanie uczyć się "nauk wojskowych".

 

 

Internet i media obiegły w ostatnim czasie zdjęcie poborowych, którzy w różnym stopniu upojenia alkoholowego zgłaszali się na komisje  wojskowe.

 

 

Zdarzali się rekruci tak pijani, że ledwo utrzymywali równowagę lub... gubili części garderoby. 

Staj rosyjskiej armii. "Pili i pić będą"

- W walce z alkoholizmem nie należy niczego zabraniać i niepotrzebnie podnosić cen, potrzebna jest promocja zdrowego trybu życia - mówił w sierpniu prezydent Rosji Władimir Putin, cytowany przez prokremlowską agencję TASS. Podejście "mężczyźni piją i będą pić" ocenił, jako "prymitywne".

 

ZOBACZ: Putin ogłosił włączenie okupowanych terytoriów Ukrainy do Rosji

 

- Należy rozwinąć promocję zdrowego trybu życia. Należy zająć się nią, ale nie na pół gwizdka, nie można wierzyć w jakieś takie podejście - "mężczyźni piją i będą pić". To wszystko nie jest takie prymitywne i łatwe. Trzeba po prostu się tym zająć. Nic nowego nie powiem, ale promocja zdrowego trybu życia ma ogromne znaczenie - mówił rosyjski przywódca.

 

Putin dodawał też, że w Rosji trzeba rozwijać infrastrukturę sportową, a także "zwracać większą uwagę na obiekty kultury".

laf/bas / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie