USA. Rosyjski konsulat w Nowym Jorku oblany czerwoną farbą. Są nagrania

Świat
USA. Rosyjski konsulat w Nowym Jorku oblany czerwoną farbą. Są nagrania
Twitter/@ScooterCasterNY (screen)
Mężczyzna oblał konsulat rosyjski w Nowym Jorku czerwoną farbą

Rosyjski konsulat w Nowym Jorku został w piątek pomazany czerwoną farbą. W sieci pojawiło się nagranie z momentu samego incydentu, jak i zdjęcia z jego efektem. Na filmie widać jak nad ranem czasu miejscowego, mężczyzna ubrany na czarno zaczyna rozpylać czerwoną farbę w spray'u na elewacji budynku.

Dziennikarka Oliya Scootercaster opublikowała na Twitterze nagranie, na którym widać moment ataku na rosyjski konsulat w Nowym Jorku. W piątek nad ranem czasu miejscowego, ubrany na czarno mężczyzna podszedł do budynku i zaczął rozpylać czerwoną farbę w spray'u na jego elewacji. 

 

Po tym, jak spokojnie wykonał swoje "zadanie", oddalił się z miejsca incydentu. 

 

W sieci pojawiły się też nagrania i zdjęcia z "dziełem", jakie wymalował na murach konsulatu nieznany mężczyzna. 

 

Tego samego dnia Władimir Putin podpisał dekret o przyłączeniu części ziem ukraińskich do Federacji Rosyjskiej. Bezprawna aneksja okupowanych obwodów: donieckiego, ługańskiego, chersońskiego i zaporoskiego to następstwo sfałszowanych pseudoreferendów przeprowadzonych na tych terenach.

Aneksja części terytoriów 

Amerykański think tank Instytut Studiów nad Wojną ocenia też, że choć Putin ogłosił nielegalną aneksję, to nie określił wyraźnie granic tych wcielonych do Rosji terenów.

 

Rzecznik Kremla Dimitrij Pieskow również odmówił przekazania szczegółów w tej sprawie, zapowiadając, że wszystko zostanie wyjaśnione później.

 

ZOBACZ: Ukraina. Wojska ukraińskie weszły do Łymanu. Rosjanie się wycofują

 

"Rosyjscy urzędnicy mogą określić te granice i przydziały administracyjne w nadchodzących dniach, ale mierzą się z nieodłącznym problemem: siły ukraińskie wciąż kontrolują duże połacie obwodów donieckiego i zaporoskiego oraz niektóre obszary obwodów ługańskiego i chersońskiego. To rzeczywistość wojskowa, która raczej nie zmieni się w nadchodzących miesiącach" – ocenili analitycy ISW.

ap/bas/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie