Belgia. 80-latka zapisała w testamencie kilka mln euro miastu w Belgii

Świat
Belgia. 80-latka zapisała w testamencie kilka mln euro miastu w Belgii
Pixabay/ Zdj. ilustracyjne
Brugia to niewielkie miasteczko w północnej Belgii

80-letnia Holenderka, zmarła niedawno, przekazała w testamencie swój majątek dla miasta Brugia w Belgii. Włodarze otrzymali w darowiźnie niemałą kwotę ponad 3,3 mln euro. "Nigdy nie widziałem darowizny tej wielkości" – powiedział gazecie "Het Laatste Nieuws", która opublikowała informację, burmistrz Dirk De fauw.

Władze Brugii, małego miasta w Belgii, otrzymali niebywałą darowiznę od zmarłej w niedawnym czasie Holenderki. 80-latka przekazała miastu cały swój majątek.

 

Kobieta zgromadziła całkiem spore oszczędności. Zapisała miastu w testamencie: gotówkę, czyli 3,3 mln euro, papiery wartościowe w kwocie 945 tys. euro oraz dom o wartości 700 tys. euro. Łącznie to prawie 5 milionów euro. 

Tajemnicza 80-latka 

"Sąsiedzi jej nie znali, mówią jedynie, że lubiła ubierać się na czarno" - opisuje staruszkę "Het Laatste Nieuws", zaznaczając, że o kobiecie nie wiele wiadomo. Pewnym jest, że mieszkała w Belgii niedługo, bo od 8 lat. 

 

ZOBACZ: Wielka Brytania. Testament księcia Filipa utajniony na 90 lat. "Rozgłos byłby bardzo obszerny"

 

Zszokowany niespodziewanym prezentem burmistrz zadeklarował, że pieniądze zostaną właściwie zagospodarowane i wydane, m.in. na ogrzewanie muzeów. 

laf/ sgo / Het Laatste Nieuws
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie