Chojnice. 75-latek zatrzymany po pościgu. Pijanego kierowcę wypatrzył oficer dyżurny po służbie

Polska
Chojnice. 75-latek zatrzymany po pościgu. Pijanego kierowcę wypatrzył oficer dyżurny po służbie
Pomorska policja
Pijany kierowca jechał całą szerokością drogi. Zmieniał pas pomimo podwójnej linii ciągłej i miał trudności z utrzymaniem toru jazdy.

Dyżurny oficer komendy policji w Chojnicach (woj. pomorskie) wracając z pracy do domu dostrzegł na drodze podejrzanie jadącego kierowcę. Funkcjonariusz powiadomił swoją jednostkę i zaczął pościg. Wraz z patrolem drogówki zablokował kompletnie pijanego 75-latka. Mężczyzna stracił prawo jazdy i będzie odpowiadał przed sądem. Policja udostępniła wideo z zatrzymania nietrzeźwego seniora.

Gdy dyżurny oficer Komendy Powiatowej Policji w Chojnicach jechał po służbie do domu, dostrzegł podejrzane manewry jadącego drogą forda.

Jechał całą szerokością

Auto jechało całą szerokością drogi, przekraczało linie namalowane na środku i miało problemy z utrzymaniem się na swoim pasie.

 

Policjant, który podejrzewał, że kierowca może być pijany, zaalarmował kolegę, który przejął od niego dyżur w komendzie. Jednocześnie jechał dalej za podejrzanym autem, informując, którędy się przemieszcza.

 

ZOBACZ: Pcim. Pijany zasnął na stacji paliw. Przyjechał kradzionym autem, które po drodze rozbił

 

Wkrótce na miejsce dojechał patrol wydziału ruchu drogowego, który zajechał drogę podejrzanie zachowującemu się kierowcy. Z tyłu zablokował go dyżurny, który zaalarmował swoją jednostkę.

 

Okazało się że 75-letni mieszkaniec gminy Chojnice, który kierował fordem, jest pijany. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie ponad dwa promile alkoholu. Interweniujący policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy i skierowali dokumentację do sądu.

60 tysięcy złotych za jazdę po pijanemu

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, grozi kara do 2 lat więzienia, a sąd w takim przypadku obowiązkowo orzeka zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów albo pojazdów określonego rodzaju na okres nie krótszy niż 3 lata.

 

ZOBACZ: Kostomłoty. Pijany kierowca uciekał aucie bez drzwi przed policją. Grozi mu pięć lat więzienia

 

Sąd nakłada w takich przypadkach świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 5 tysięcy złotych. Grzywna ta może wynieść nawet 60 tysięcy złotych.

 

Do zdarzenia doszło w sobotę 24 września.

 

WIDEO - Policja zamieściła nagranie z zatrzymania kompletnie pijanego 75-latka 

hlk/ sgo/ Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie