Opolskie. Zuchwała kradzież dokonana wiadrem. Wyniósł za jego pomocą osiem ton pszenicy

Polska
Opolskie. Zuchwała kradzież dokonana wiadrem. Wyniósł za jego pomocą osiem ton pszenicy
$uraj tripathi/Pixabay
Mężczyzna oskarżony jest o spowodowanie strat w wysokości 17 000 złotych/ Zdj. ilustracyjne

Pod osłoną nocy 40-letni mężczyzna ukradł osiem ton pszenicy. Zrobił to za pomocą wiadra. Jak informuje policja, skradzione zboże wywiózł traktorem z przyczepą. Mężczyźnie grozi do pięciu lat więzienia.

Policja zatrzymała 40-letniego mieszkańca gminy Lewin Brzeski (woj. opolskie). Mężczyzna jest podejrzewany o kradzież ośmiu ton zboża i zniszczenie 60 arów uprawy rolnej. Jak ustalili pracujący nad tą sprawą kryminalni, wszystkiego miał dopuścić się zaledwie w jedną noc. Pracował pod jej osłoną i tylko za pomocą wiadra.

 

Z policyjnych ustaleń wynika, że mężczyzna pożyczył traktor od jednego z sąsiadów, a przyczepę od drugiego. W nocy pojechał do oddalonej o kilka kilometrów miejscowości i tam wjechał do magazynu. Przez całą noc, załadował na przyczepę osiem ton pszenicy.

Straty wyceniono na 17 tysięcy złotych

Policjanci ustalili, że mężczyzna jadąc po swój łup, skrócił sobie drogę przez pole kukurydzy. Kilka kilometrów przejechał środkiem uprawy. Swoim działaniem zniszczył 60 arów zasiewów.

 

ZOBACZ: Lubartów: Policja szuka "akrobaty", który w nocy uszkodził szlaban

 

Podejrzany 40-latek jest oskarżany o spowodowanie strat w wysokości 17 000 złotych. Zabrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu dwóch zarzutów dotyczących kradzieży i zniszczenia mienia.

 

Mężczyzna przyznał się do przypisywanych zarzutów. Grozi mu kara do pięciu lat pozbawienia wolności.

mbl/ sgo/ Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie