Chojnice: 14-latka urodziła dziecko. Nieoficjalnie: Wyprowadziła się z domu, mieszkała z chłopakiem

Polska
Chojnice: 14-latka urodziła dziecko. Nieoficjalnie: Wyprowadziła się z domu, mieszkała z chłopakiem
Polsat News
Do szpitala w Chojnicach trafiła 14-latka po domowym porodzie

Nastolatka z pomorskiej gminy Przechlewo została matką. Dziecko trafiło do szpitala z raną ciętą szyi, a dziewczyna wymaga opieki psychologicznej. Jak ustalił Polsat News, 14-latka nie mieszkała z rodzicami, lecz ze swoim 19-letnim chłopakiem. Sprawą zajęła się prokuratura.

Nastolatka urodziła dziecko w domu, w którym mieszkała. Stało się to w poniedziałek rano i tego samego dnia dziewczyna trafiła do Szpitala Specjalistycznego w Chojnicach. Noworodek miał ranę szyi, a dyrekcja placówki medycznej poinformowała policję. 

 

ZOBACZ: Chorzów: Dwulatek samemu spacerował po mieście. Miał na sobie pieluchę i koszulkę

 

Zastępca dyrektora ds. medycznych chojnickiej placówki Piotr Wroński poinformował, że rana dziecka miała około 10-12 centymetrów długości". dziecko miało na szyi ranę ciętą wielkości około 10-12 cm".

 

- Zdarzenie zaistniało - wszystko na to wskazuje - na terenie gminy Przechlewo - uściślił prokurator rejonowy w Człuchowie Mariusz Radomski.

 

Noworodkiem opiekują się lekarze w klinice w Gdańsku. Dziecko jest w dobrym stanie, jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

14-letnia matka. Mieszkała ze starszym od siebie chłopakiem

14-letnia matka nadal przebywa w szpitalu w Chojnicach. Poza standardową opieką poporodową potrzebuje opieki psychologicznej i psychiatrycznej. Z informacji Polsat News wynika, że nie była nie była wcześniej pod opieką ginekologa.

 

W sprawie prowadzone są dwa postępowania. Zgodnie z procedurą zachowanie nieletniej względem dziecka będzie oceniał sąd rodzinny. Nastolatka nie została jeszcze przesłuchana; stanie się to, gdy pozwoli na to jej stan fizyczny i psychiczny.

 

ZOBACZ: Nowa Gadka. Nie żyje trzylatek przygnieciony przez bramę. Dziecko pobiegło za psem

 

Natomiast człuchowska prokuratura rejonowa wszczęła postępowanie dotyczące obcowania płciowego z małoletnim poniżej lat 15. To przestępstwo zagrożone karą pozbawienia wolności od 2 do 12 lat. Śledczy nie przesądzają jednak, kto jest ojcem.

 

Jak nieoficjalnie ustalił reporter Polsat News, 14-latka jakiś czas temu wyprowadziła się z rodzinnego domu i zamieszkała z 19-letnim chłopakiem - nie wiadomo, czy również z jego rodziną.

msm/dk/wka / polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie