Początek tygodnia pochmurny. W całym kraju możliwe przelotne deszcze

Polska
Początek tygodnia pochmurny. W całym kraju możliwe przelotne deszcze
Pexels/Pixabay
W poniedziałek prognozowane jest zachmurzenie umiarkowane i duże

W poniedziałek i wtorek zapowiadane są duże zachmurzenia w całej Polsce. Temperatury maksymalne nie przekroczą 17 stopni. Jak prognozuje IMGW, w całym kraju możliwe przelotne deszcze, lokalnie mogą wystąpić burze.

W poniedziałek przewidywane jest zachmurzenie umiarkowane i duże. W całym kraju możliwe przelotne opady deszczu, lokalnie mogą wystąpić słabe burze. Wysoko w Tatrach zapowiadane są opady deszczu ze śniegiem.

 

Prognozowana wysokość opadów deszczu do około 10 mm miejscami na południu kraju. Temperatura maksymalna od 13 st. C do 17 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, tylko w rejonach podgórskich okresami umiarkowany i porywisty, przeważnie południowy i południowo-zachodni.

 

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie umiarkowane i duże. Początkowo lokalnie przelotne opady deszczu. Później miejscami mgła ograniczająca widzialność do 200 m, w centrum kraju lokalnie do 100 m. Temperatura minimalna od 6 st. C do 10 st. C, w rejonach podgórskich od 3 st. C do 5 st. C. 

W ciągu tygodnia nastąpi spadek temperatury

We wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami na południowym wschodzie kraju. Rano miejscami mgły ograniczające widzialność do 300 m. W ciągu dnia przelotne opady deszczu, na południowym wschodzie kraju możliwe burze. Temperatura maksymalna od 13 st. C do 17 st. C.

 

ZOBACZ: Korea Południowa. Tajfun Hinnamnor uderzył w kraj. Nie żyje co najmniej 10 osób

 

Niedziela była ostatnim dniem z temperaturami do 20 stopni Celsjusza. Od zachodu do Polski wkracza niż z frontem atmosferycznym. Z tego powodu najbliższe dni mogą być na zmianę słoneczne i deszczowe. Nastąpi także odczuwalny spadek temperatury.

mbl / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie