Ceny prądu. Piotrków Trybunalski: Rekordowe podwyżki. Energia elektryczna 1000 proc. droższa

Polska
Ceny prądu. Piotrków Trybunalski: Rekordowe podwyżki. Energia elektryczna 1000 proc. droższa
Polsat News
Rekordowe podwyżki. Energia elektryczna tysiąc procent droższa

Władze Piotrkowa Trybunalskiego łapią się za głowę. Wszystko przez wyniki drugiego przetargu na dostawy prądu dla miasta i okolicznych gmin. Stawki za energię elektryczną mają wzrosnąć o 1000 proc. Urząd miasta zapowiada oszczędności.

W tym roku Piotrków Trybunalski z budżetu miasta przeznacza na prąd około 13 mln złotych. W przyszłym roku ta kwota miałaby wynieść 130 mln złotych, co daje jedną szóstą budżetu miasta na rok. Za 1 megawatogodzinę trzeba będzie zapłacić ponad 3,5 tys. zł. W tym roku było to 338 złotych. To wyniki drugiego przetargu na dostawy energii elektrycznej. W pierwszym nie wpłynęła żadna oferta. 

 

ZOBACZ: Jak oszczędzać prąd w domu? Reporter zaprosił do swojego mieszkania

 

- Dla budżetu miasta jest to w pewnym sensie katastrofa, ponieważ musielibyśmy wydać dodatkowo około 120 mln złotych. znaleźć te pieniądze (...) Została podjęta decyzja o rozpisaniu trzeciego postępowania przetargowego - mówi w rozmowie z Polsat News rzecznik Urzędu Miasta w Piotrkowie Trybunalskim Jarosław Bąkowicz.

Ceny prądu. Piotrków Trybunalski zapowiada oszczędności

- To chyba już popularne, że będą wyłączane światła. Pan prezydent już kilka tygodni temu podjął decyzję, że już dziś wyłączamy podświetlanie budynku urzędu miasta, miejskich instytucji, obiektów zabytkowych i sakralnych. Sądzimy, że wyłączanie oświetlenia, przynajmniej na tych peryferyjnych ulicach, to będzie coś naturalnego - dodał. Rada miasta w Piotrkowie Trybunalską rozważa także niewielką podwyżkę podatku od nieruchomości. 

 

WIDEO: Podwyżki w Piotrkowie Trybunalskim

 

Do tej pory miasto rozpisywało przetargi jako grupa zakupowa (z gminami w powiecie piotrkowskim), przez co oferty były bardziej korzystne. Obowiązujące dziś stawki były ustalane dwa lata temu. 

dsk/zdr/Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie