Gdańsk. Kobieta tonęła w Martwej Wiśle. Strażacy skoczyli po nią do wody

Polska
Gdańsk. Kobieta tonęła w Martwej Wiśle. Strażacy skoczyli po nią do wody
Facebook.com/OSP Sobieszewo
Nieprzytomna kobieta unosiła się w wodach Martwej Wisły u brzegu Wyspy Sobieszewskiej.

Dramatyczna akcja strażaków i policjantów w Gdańsku. W sobotę wieczorem nadszedł sygnał o tonącej w Martwej Wiśle u brzegów Wyspy Sobieszewskiej kobiecie. Na miejscu do wody wskoczyli do rzeki dwaj strażacy w kombinezonach, którzy z pomocą wodnego patrolu policji wciągnęli nieprzytomną na motorówkę patrolową. W wyniku resuscytacji tonąca odzyskała czynności życiowe. Trafiła do szpitala.

W sobotę o godzinie 18:34 Ochotnicza Straż Pożarna w Sobieszewie została powiadomiona przez oficera dyżurnego Komendy Miejskiej Straży Pożarnej w Gdańsku o alarmie na Martwej Wiśle w rejonie Wyspy Sobieszewskiej. W wodzie niedaleko przychodni przy ulicy Kolonijnej 2 miała znajdować się tonąca kobieta.

Ratownicy bez wahania wskoczyli do wody

Strażacy-ochotnicy pojechali na miejsce wozem gaśniczym i quadem.

 

"Po zlokalizowaniu kobiety w wodzie na ratunek rzuciło się dwóch naszych druhów w kombinezonach do pracy w wodzie i zabezpieczonych linkami asekuracyjnymi" - napisano w komunikacie OSP Sobieszewo.

 

ZOBACZ: Warszawa: Chciał przepłynąć nocą wpław przez Wisłę. Uratowali go policjanci

 

"W wydobyciu poszkodowanej pomogli przybyli na miejsce policjanci z Komisariatu Wodnego Policji w Gdańsku" - głosi komunikat.

 

Ratownicy zbadali uratowaną kobietę i zorientowali się, że wystąpiło u niej nagłe zatrzymanie krążenia. Dlatego natychmiast przystąpili do resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

 

 

Tonąca odzyskała na brzegu czynności życiowe

Po dotarciu do brzegu na wysokości nowego mostu zwodzonego w Sobieszewie resuscytacja była kontynuowana przy pomocy sprzętu w jaki jest wyposażona ochotnicza jednostka. Użyto m.in. defibrylatora AED.

 

"Po kilkunastu minutach dotarł zespół ratownictwa medycznego (...) gdańskiego pogotowia ratunkowego oraz kolejne zastępy (straży pożarnej) w tym specjalistyczna grupa wodno-nurkowa z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Gdańsku" - poinformowało OSP Sobieszewo.

 

ZOBACZ: USA. Chłopiec uratował swoją matkę. Kobieta topiła się w ogrodowym basenie

 

Dzięki wysiłkowi ratowników kobieta odzyskała krążenie. Uratowaną tonącą przewieziono do szpitala.

 

W sumie w akcji brało udział 6 zastępów straży pożarnej w liczbie 19 strażaków, policjanci i ratownicy medyczni.

 

hlk / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie