USA. Wizyta gigantycznej jaszczurki na werandzie. "To Godzilla"

Świat
USA. Wizyta gigantycznej jaszczurki na werandzie. "To Godzilla"
Google Maps
Jaszczurka "wizytowała" dom na Florydzie

Gigantyczna jaszczurka odwiedziła dom na Florydzie. Gad, najprawdopodobniej waran stepowy, został nagrany podczas próby wspięcia się na okno - przekazały media. Zwierzęta te nie są naturalnymi mieszkańcami Ameryki. Dzikie populacje mogą pochodzić z hodowli domowych.

W internecie pojawiło się wideo z wizyty jaszczurki na werandzie domu na Florydzie.

 

"Spójrzcie na to, kto przyszedł dziś, by złożyć wizytę! To jaszczurka! Dla mnie wygląda jak Godzilla!" - napisała kobieta w mediach społecznościowych.

 

 

Gadem, który spoglądał przez okno do środka domu, był najprawdopodobniej waran stepowy. Nagranie wykonano z wnętrza domu w miejscowości Apopka na Florydzie.

Zwierzę to nie jest naturalnym mieszkańcem Ameryki

- Jaszczurka ta nie pochodzi z naszego stanu - przekazała Komisja Ochrony Ryb i Dzikiej Przyrody na Florydzie (FWC). Poinformowano, że gady te są z Afryki Subsaharyjskiej.

 

Waran stepowy jest popularnym gatunkiem wśród hodowców zwierząt domowych. Żywi się pokarmem zwierzęcym - je małe ssaki, ptaki, gady i płazy. Dużą część jego diety stanowią stawonogi i mięczaki. Nie gardzi też padliną.

 

ZOBACZ: Charków: Po ulicach miasta biegała małpa. Zwierzę uciekło z zoo

 

Przez osiem miesięcy pory deszczowej, kiedy żywności nie brakuje, jaszczurki najadają się na zapas, aby w czasie pory suchej żyć dzięki zgromadzonym rezerwom tłuszczu.

 

- Eksperci uważają, że populacje dzikich jaszczurek na Florydzie pochodzą z hodowli domowych. Zwierzęta te wypuszczono albo uciekły z terrariów - podsumowuje FWC. 

mbl/ac / Polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie