Poznań: 9-latek z Ukrainy pobity na rynku. Napastnikami nastolatkowie

Polska
Poznań: 9-latek z Ukrainy pobity na rynku. Napastnikami nastolatkowie
Polsat News/zdj., ilustracyjne
Do pobicie doszło na rynku w Poznaniu

Wstrząśnienie mózgu, obrażenia głowy, twarzy i szyi - w takim stanie do szpitala trafił 9-latek z Ukrainy, który został pobity na poznańskim rynku. Oprawcami okazało się dwóch chłopców w wieku 14 i 16 lat.

Do pobicia chłopca doszło 13 września na rynku Łazarskiego w Poznaniu. 9-latek po szkole wybrał się na rower, jechał swoją ulubioną trasę. W pewnym momencie między nim a przebywającym na rynku nastolatkiem doszło do sprzeczki. Po chwili pojawiła się też dziewczynka, która miała uderzyć 9-latka w twarz. Chłopiec odepchnął ją i odjechał rowerem.

9-latek trafił do szpitala

Kiedy chłopiec po kilkudziesięciu minutach pojawił się ponownie na rynku, osaczyło go kilkunastu nastolatków. Dwóch nich zaczęło bić 9-latka. Chłopiec z obrażeniami głowy szyi i rąk oraz wstrząśnieniem mózgu trafił do szpitala. Spędził tam trzy dni.

 

ZOBACZ: Francja: Ukrainiec pobił swoje rodaczki, bo myślał, że są Rosjankami

 

9-latek chodzi już do szkoły, ale jak mówią jego przyjaciele i rodzina, niechętnie wychodzi z domu, bo boi się, że może spotkać swoich oprawców.

 

Chłopiec w marcu przyjechał do Polski z matką i dwoma braćmi z Charkowa.

 

Dwóch napastników i kilkunastu gapiów

Policja zabezpieczyła monitoring. Jak przekazała Polsat News policja, na nagraniu widać grupę około 20 nastolatków w różnym wieku - od 10 do 16 lat, ale większość z nich to tylko gapie. Dwóch z nich (w wieku 14 i16 lat) najpierw kopnęli w jego rower, potem przewrócili, a następnie uderzali w głowę. 

 

Dzięki nagraniu udało się ustalić tożsamość napastników. Jeden z nich został już przesłuchany, drugi zostanie przesłuchany w czwartek.

 

Ich sprawa trafi do sądu rodzinnego.

pgo/ml/Polsat News
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie