Ogromny grzyb. Prawdziwek ważył ponad dwa kilogramy

Polska
Ogromny grzyb. Prawdziwek ważył ponad dwa kilogramy
Facebook/ Gmina Horyniec-Zdrój
Gigant został znaleziony w podkarpackich lasach

"Taki prawdziwek to marzenie każdego grzybiarza" - napisano na stronie facebookowej urzędu gminy Horyniec-Zdrój wraz ze zdjęciem ważącego ponad dwa kilogramy prawdziwka. Gigantyczny grzyb padł łupem jednego z pracowników urzędu.

"Sezon grzybowy w pełni, a w naszej gminie i zapewne na całym Roztoczu i na Podkarpaciu mamy rekordzistę" - ocenił Urząd Gminy w poście.

 

Prawdziwek został znaleziony w podkarpackich lasach przez pana Janusza, pracownika urzędu. Waży dokładnie 2320 g. 

 

 

Będzie wysyp grzybów? 

Niewykluczone, że takie okazy będzie można znaleźć również w innych częściach kraju. Jak informuje synoptyk IMGW Radosław Droździoł, koniec weekendu i początek przyszłego tygodnia przyniosą temperatury przekraczające 20 stopni.

 

Jak wyjaśnił, obecnie najwięcej grzybów jest na zachodzie, południowym zachodzie oraz na północy. Ściana wschodnia wciąż jeszcze zmaga się ze skutkami suszy, jest tam też chłodniej.  - Teraz sytuacja może się zmienić - powiedział w rozmowie z PAP.

Pogoda na koniec września 

Ocieplenie przyniesie nadchodzący weekend, czyli 24-25.09. Na zachodzie i południu kraju temperatura wyniesie nawet do 20 stopni. To jednak tylko zapowiedź temperatur jakie przyjdą w kolejnych dniach.

 

Od poniedziałku prawie w całym kraju odnotujemy 20 stopni, a na wschodzie, południu i w centrum od 23 do 25 stopni. To pomiar tzw "w cieniu".

 

Temperatura w Małopolsce może przekroczyć 25 stopni, jeśli wystąpi halny. 

laf/ml/polsatnews.pl
Czytaj więcej

Chcesz być na bieżąco z najnowszymi newsami?

Jesteśmy w aplikacji na Twój telefon. Sprawdź nas!

Przeczytaj koniecznie